Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
KRİB Kırcaali Şubesi toplantısında geçen dört yıllık dönemi değerlendirildi

KRİB Kırcaali Şubesi toplantısında geçen dört yıllık dönemi değerlendirildi

21 Nisan 2016

Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şubesi Başkanı Dr. Fahri İdriz, dün Meatsa Oteli Kompleksi’nde yapılan toplantıda örgütün geçen dört yıllık dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri değerlendirdi. 19 Aralık 2012 tarihinde faaliyete başlayan konfederasyon şubesine ilk önce 20 şirket üye olurken, bugün onların sayısı 100’den fazladır.

Dr. İdriz, faaliyet raporunda kuruluşundan bu yana örgütün üyelerinin çıkarları doğrultusunda yerel yönetim, valilik ve merkez idare ile ilişkileri geliştirmeye çalıştığını kaydetti.

Dr. İdriz, “KRİB Kırcaali Şubesi’nin temel amacı sanayi için yeni iş alanları yaratılmasıdır. Böylece yeni işyerleri açılacak, bir iş pozisyonunun açılması ise her türlü ekonomik sorunlara çözüm getiren enstrümandır” diye vurguladı. İşadamı, Avrupa Birliği’nin yeni programlama dönemi açısından kilit önem taşıdığı için 2016 yılının çok önemli olduğuna işaret etti.

Dr. Fahri İdriz’in daveti üzere toplantıya katılan 500’ü aşkın AB projesine imza atan KRİB AB Fonları Komitesi Başkanı ve Elana Investment Danışmanlık Şirketi İcra Müdürü Teodora Ovçarova, üyelerin proje başvurusunda bulunabileceği AB fonlarından finanse edilen programları slayt eşliğinde tanıttı.

Teodora Ovçarova, katılımcıların dikkatini yeni programlama döneminde Avrupa Kalkınma Fonu’nun 264 milyon avro hibe öngördüğü enerji ve kaynak verimliliği projeleri üzerine çekti. AB programları üretim tesislerinde enerji verimliliğinin artırılmasına, iş güvenliği için makine ve ekipmanın yeniden düzenlenmesine, personelin koruyucu ekipman ile donatılmasına ve hatta işyerine yolculuk yapan işçilerin ulaşım giderlerinin bir kısmının karşılanmasına imkan veriyor.

KRİB Şubesi üyelerinin birbirleriyle rekabet etmediklerine vurgu yapan Dr. İdriz, “Rekabet şehirler ve ülkeler arasında daha yüksek bir düzleme taşındı. Birbirinizle alışveriş yapın. Ancak aramızda ticareti artırarak, işimizi büyüteceğiz ve birbirimizle daha mükemmel ve dolu dolu bir etkileşim içerisinde olmanın sevincini yaşayacağız” diye belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS