Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali, “Balkanlar’ın Tarihi Mirasıyla Buluşma” projesinin ilk durağı oldu

Kırcaali, “Balkanlar’ın Tarihi Mirasıyla Buluşma” projesinin ilk durağı oldu

29 Nisan 2016

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 50 öğrenci bugün Müzekki Ahmet Başkanlığı’ndaki Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği’nin proje ortağı olduğu Balkanlar’ın Tarihi Mirasıyla Buluşma Projesi kapsamında Kırcaali Ömer Lütfi Derneği’ni ziyaret ettiler. Konukları karşılayan Ömer Lütfi Derneği Başkanı Seyhan Mehmet ve Müdürü Müzekki Ahmet, Kültür ve Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirdikleri görüşmede derneklerin faaliyetleri ve Kırcaali bölgesi hakkında bilgi verdiler. Müzekki Ahmet, her iki derneğin tarihi ve yürüttükleri kültür sanat projeleri ve ayrıca sahibi olduğu Kırcaali Haber Gazetesi’ne ilişkin detaylı bilgiler sundu, üniversitelilerin yönelttikleri soruları cevapladı.

Görüşmede heyette yer alan Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Arş. Gör. Efe Yeşildurak, proje öğrenci koordinatörleri Tarih Topluğu Öğrenci Başkanı Caner Kaplan ve Tarih Bölümü Öğrenci Temsilcisi Furkan Sarı, diğer proje ortağı Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu da hazır bulundular.

Proje öğrenci koordinatörlerinden Tarih Topluluğu Öğrenci Başkanı Caner Kaplan, proje ortaklığı için Müzekki Ahmet’in şahsında Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği’ne ve Erdinç Bilaloğlu’nun şahsında Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne şükranlarını sunarak, Balkanlar’ın Tarihi Mirasıyla Buluşma Projesi’ni tanıttı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Mevlana Kültürel Etkileşim Programınca finanse edilen Balkanlar’ın Tarihi Mirasıyla Buluşma Projesi, Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği ve Bosna Hersek Breza Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor. Proje yürütücüsü Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Lütfi Şeyban. Proje kapsamında Tarih Bölümü öğrencileri Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Hırvatistan ve Yunanistan olmak üzere sekiz Balkan ülkede toplam 25 şehri ziyaret edecekler.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS