Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7121 Lv.
GBP GBP 2.2438 Lv.
TRL TRL 0.3158 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Kasım 2018
HABERLER » Kırcaali
HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Geleneksel Bayramlaşma Töreni Düzenledi

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Geleneksel Bayramlaşma Töreni Düzenledi

07 Temmuz 2016

Gelenek üzerine son 21 yıl içerisinde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Yönetim Kurulu, Ramazan Bayramı’nın üçüncü gününde parti aktivistlerini bir araya getiriyor. Bu yılki bayram kutlama etkinliği HÖH Kırcaali İlçe Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde yapıldı.

Arpezos Otel Kompleksi’nde düzenlenen kutlamada HÖH Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Kırcaali Milletvekili ve HÖH Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrulla, HÖH İl Başkanı Müh. İzzet Şaban, Milletvekilleri Saliha Emin, Mustafa Ahmet ve Ayhan Etem, ilde Belediye Başkanları, HÖH İlçe Başkanları ve Belediye Meclis Başkanları, köy muhtarları hazır bulundular.

Ayrıca Eski Başmüftü Fikri Sali, Eski Kırcaali Milletvekili Remzi Osman, Eski Kırcaali Kamu Denetçisi Hakif Emin ve Kırcaali İli Siyasi Tutuklular Vakfı Başkanı Halil Rasim da kutlamaya konuk oldular.

Konuklar, HÖH Kırcaali İlçe Yönetimi tarafından karşılandılar.

Ramazan Bayramı dolayısıyla HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı adına tebrikleri sunan HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, HÖH’ün yolunun birliğin ve hoşgörünün yolu olduğunu kaydetti. Müh. Azis, “Bölünme ve karşı karşıya getirilmeye yönelik son olaylara rağmen HÖH partisi birlik içinde olduğunu ve birleştirme politikası yürüttüğünü gösterdi ve ispatladı. 26 yıldır HÖH, istikrar, sürdürülebilirlik sağlayarak, halkın partisi olduğu için insanları birleştirmeye devam ediyor” dedi.

Milletvekili ve HÖH Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrullah parti arkadaşlarına hitaben konuşmasında Ramazan ayının önemini ve bayramın temel değerlerini vurguladı. Milletvekili, “Son 7-8 ayda yaşanan zor anlar ve toplumun karşısında HÖH partisini kötüleme çabalarına rağmen bu çabalar boşa gidecek başka bir sebepten ötürü değil de, HÖH seçmenleri ve taraftarları birliğin, beraberliğin ve kaynaşmanın değerinin farkındalar. Bugünkü kutlama etkinliği bu birliği simgeliyor” diye kaydetti.

HÖH İl Başkanı Müh. İzzet Şaban da konuşmasında birliğe ve kaynaşmaya değindi. Müh. Şaban, “Artık 20 yıldan fazla bayramda bir araya geliyoruz. Bayramlar bizi kaynaştırmak ve birleştirmek ve buna ihtiyacımızın olduğunu göstermek için bizi bir araya getiriyor” dedi. Ülkede, Avrupa’da ve dünyada büyük zorluklar getiren dinamik bir zamanda yaşadığımızın altını çizen Müh. Şaban, “Bu durum HÖH İl Yönetim Kurulu’nun faaliyetini de etkileyecek. Bu anlamda biz ilk önce çabalarımızı ildeki tüm teşkilatları güçlendirmeye ve ekip çalışmasının aktifleştirilmesine yönlendirmeliyiz. İkinci, yapılan çalışmalarda yatırım ortamının iyileştirilmesi ve ilde yaşam standardının yükseltilmesine yönelik koşullar yaratılmasına vurgu yapılmalıdır” dedi. HÖH İl Yönetim Kurulu adına Müh. Şaban da tüm katılımcıların Ramazan bayramını tebrik etti.

Milletvekili Saliha Emin, toplumumuz için dini bayramların önemine vurgu yaparak, tüm parti teşkilatlarına, yöneticilerine ve seçmenlerine Ramazan ayını tüm ilin sakinlerinin hissetmeleri için gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür etti. Herkesin bayramını tebrik ederek, sağlık, başarılar ve esenlikler diledi.

Milletvekili Mustafa Ahmet, bu kutsal bayramda herkesin Yüce Allah’ın yarattığı en değerli varlığın insan olduğunun farkına varması gerektiğini kaydetti. Mustafa Ahmet, “Bu sebepten dolayı da hepimiz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmeliyiz. Ülkede olduğu gibi dünyada da barış, hoşgörü ve sevgi olmasını dilerim” dedi.

Kutlama etkinliğine katılan HÖH aktivistleri kısa bir zaman önce vefat eden eski HÖH Kırcaali İl Başkanları Mümün Ramadan ve Ramadan Karakaş’ı bir dakikalık saygı duruşuyla andılar. Kutlamanın sonunda eski Başmüftü Fikri Sali tarafından sağlık, bereket ve hayırlı dileklerle dua yapıldı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ

Ziyaretci sayısı: 1908


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hasan 2016-07-10 14:10:13
Sidiya deponora chrez DPS ruskite interesi v Bilgaria

www.faktor.be/mnenia/

DPS = BSP = ATAKA = DS Jivkov zamanindan
Pišman DPS 2016-07-11 00:04:05
Da jivee DPS , BSP, LEPISE ,GEPISE ve ATAKA . Artik bu zehiri. Yutmayiz . Yutturamazlar kimseye .

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS