Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’deki partiler, Bölge Seçim Komisyonu Başkanlığı konusunda anlaşamadı

Kırcaali’deki partiler, Bölge Seçim Komisyonu Başkanlığı konusunda anlaşamadı

07 Eylül 2016

Kırcaali’deki siyasi güçler Bölge Seçim Komisyonu’na kimin başkanlık edeceği konusunda uzlaşmaya varamadı. 6 Kasım’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ulusal referandum için bugün Kırcaali Valisi İliya İliev’in düzenlediği Bölge Seçim Komisyonu oluşturulmasına ilişkin müzakere toplantısında hem Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisi, hem de Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi başkanlık konusunda ısrarcı oldular.

Bulgaristan’da en büyük partinin bölgede temsilcisi olarak GERB İl Başkanı Tsveta Karayançeva, Antoaneta Yurukova’yı, HÖH İlçe Başkanı Mümün Ali ise Berkant Barzat’ı komisyon başkanlığına aday gösterdi. Müzakerelerden sonra partiler, BSP ve ABV temsilcilerinin Bölge Seçim Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmeleri konusunda anlaştı. Reformcu Blok’un (RB) temsilcisi Bölge Seçim Komisyonu Sekreterliği, 43. Halk Meclisi’nde yer alan diğer Vatansever Cephesi, Sansürsüz Bulgaristan ve Ataka’nın temsilcileri ise Bölge Seçim Komisyonu Üyeliği görevlerine getirilecekler.

Vali İliya iliev, Seçim Yasası’nın 60.maddesinin 1.fıkrası ve Merkez Seçim Komisyonu’nun 28 Ağustos 2016 tarihli 3427 sayılı kararı gereğince partileri müzakere toplantısına çağırdı.
Toplantı tutanağı 11 Eylül’e kadar Kırcaali Bölge Seçim Komisyonu’nun teşekkülünün belirlenmesi üzere Merkez Seçim Komisyonu’na gönderilmesi gerekiyor.

Komisyonda GERB’ten 4, BSP ve HÖH’nden 2’şer, ABV, RB, Vatansever Cephesi ve Ataka’dan 1’er temsilci olmak üzere 13 kişi yer alacak. Bölge Seçim Komisyonu’nun 16 Eylül 2016 tarihine kadar kurulması gerekiyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS