Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
DOST partisi, Cumhurbaşkanlığı seçimine ne şekilde katılacağına cumartesi karar alacak

DOST partisi, Cumhurbaşkanlığı seçimine ne şekilde katılacağına cumartesi karar alacak

08 Eylül 2016

Sorumluluk, Özgürlük, Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Geçici Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer, “Kırcaali ilindeki DOST teşkilatlarının üyeleri 4 bin kişi. Partinin artık tüm yedi ilçede de ilçe teşkilatları kuruldu. En küçük yerleşim yerlerinde bile teşkilatlar kurmak istiyoruz” diye ifade etti.

Aynı zamanda DOST Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, cumartesi günü parti yönetiminin Cumhurbaşkanlığı seçimine ne şekilde katılacağı konusunda karar alacağını bildirdi. Ömer, “Alternatifler partinin ya tek başına seçime katılması, ya da bir koalisyona girmesidir. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları da çıkarabiliriz” dedi.

Bahri Ömer, iktidardaki milliyetçileri Türkiye’de en fazla 35 seçim sandığı açılması kararı alarak, yürürlüğe sokmaları dolayısıyla sert bir dille eleştirdi. Bu şekilde DOST partisinin oy kaybetmesinin hedeflendiğini söyleyen partinin kurucularından Bahri Ömer, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev’in Bulgaristan vatandaşlarının oy kullanma hakkını sınırlandıran bu Meclis kararının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS