Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Borisov, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Gençlik İstihdamından Sorumlu Özel Temsilcisi Werner Faymann ile görüştü

Borisov, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Gençlik İstihdamından Sorumlu Özel Temsilcisi Werner Faymann ile görüştü

09 Eylül 2016

Başbakan Boyko Borisov, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Gençlik İstihdamından Sorumlu Özel Temsilcisi Werner Faymann ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sırasında Başbakan, “Bulgaristan hükümetinin temel öncelikleri arasında gençlere daha yüksek yaşam kalitesi sağlanmasının yanı sıra gençlerin işsizliğinin giderilmesi ve kaliteli eğitimin garanti edilmesi bulunuyor” diye vurguladı.

Borisov, son yıl içinde 29 yaş altı gençlerin işsizliğinin yüzde 3 oranında düştüğünü ve şu anda yüzde 13 olduğunu belirtti. Başbakan, “Bu olumlu eğilim gençlere istihdam sağlamaya yönelik çabalarımıza devam etmek için bizi daha çok motive ediyor” diye belirtti.

Başbakan, Bulgaristan devletinin gençlerin mesleki yönlendirilmesine yardım eden ve onların başarılı bir şekilde mesleki yeterliliğinin değerlendirilmesine yol açan etkili politikaları desteklediğinin altını çizdi. Başbakan, her yıl sorumlu kurumların binlerce gencin istihdam ve stajlara katılabileceği önlemler planladığını ifade etti.

Görüşmede sosyal konutların bakımı ve bu tür binalarda enerji verimliliğine ilişkin önlemler alınması konusunda Avusturya’nın deneyimi üzerine de konuşuldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS