Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Aralık 2019
HABERLER » Bulgaristan
Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe’nin Kurban Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe’nin Kurban Bayramı Mesajı

12 Eylül 2016

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan hoşgörü, sağduyu, bağışlama ve barışma, kardeşlik ve dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma gibi yüksek manevi ve toplumsal değerlerin en derinden hissedilebildiği Kurban Bayramı’nı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurban Bayramı, zengin geleneksel değerlerimizi anımsamak ve çağdaş yaşamı gerekleriyle yorumlamak için önemli bir fırsat sunmaktadır. Kurban Bayramı, bireylerin inanç ve ibadetini yerine getirmesine vesile olurken, dini aidiyete bakılmaksızın insanların, toplumların ve medeniyetlerin hoşgörüyle birlikte, yaşama ve paylaşma kültürlerine katkı sağlamaktadır.

Aile bireyleri, akraba ve dostların biraraya gelmeleri, kırgınlıkların üstesinden gelinmesi, insani bağların güçlenmesi için fırsat sunan Kurban Bayramı, yokluk ve yoksulluk çekenlere yardım elinin uzatılması suretiyle toplumun farklı kesimleri arasında paylaşma ve dayanışma duygularını da pekiştirmektedir.

Tüm ulusal ve dini Bayramlarda olduğu gibi, Kurban Bayramı’nda da din, dil, etnik köken, zümre, kültür ve cinsiyet ayrımı olmaksızın çok sayıda insan aynı manevi amaçlar etrafında toplanır. Bayram günü, ayrışma ve farklılaşma karşısında, çeşitlilik içinde buluşmaya, birleşmeye ve ortak zenginliğin paylaşılmasına vesile olur. Böylece, tüm insanların birlikte, huzur, esenlik, paylaşılan zenginlik ve refaha dayalı bir evrensel barışı yaşamaları temenni edilir.

Bu yılki Kurban Bayramı, uzun yıllardır olduğu gibi, ülkelerindeki savaş ve çatışmadan kaçarak Türkiye’nin himayesine sığınan farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup, çoğunluğu kadın ve çocuk, yaşlı ve hasta 3 milyonu aşkın muhtaç ve mazlumun Türk halkının severek bölüştüğü aşıyla, ekmeğiyle ve muhabbetiyle karşılayacağı yeni bir Bayram olacaktır.

Yine bu yılki Kurban Bayramı'nı, komşumuz Suriye'de Türkiye'ye mücavir alanda hem ülkemiz, hem komşularımız, hem tüm insanlık için barış ve huzuru tesis etmek amacıyla başlatılan meşru savunmaya dayalı insani harekatla karşılıyoruz. Bu harekâtın başarısı, bölgemizde huzur ve sükûnun kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Bu hissiyatla, Bulgaristan’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve ayrım gözetmeksizin dost ve komşu Bulgaristan’ın tüm halkının Kurban Bayramı’nı kalbi duygularla kutluyorum.

Kurban Bayramı vesilesiyle en iyi dileklerimi, samimi sevgilerimi ve kalbi selamlarımı sunuyor, Bayram’ın tüm insanlığa büyük ihtiyaç duyduğu kalıcı barış, huzur ve esenliği getirmesini temenni ediyorum.

Süleyman Gökçe
Büyükelçi

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS