Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Tüm Bulgaristan’ı ağlatan küçük Mustafa

Tüm Bulgaristan’ı ağlatan küçük Mustafa

20 Eylül 2016

Filibe Sveti Georgi Hastanesi Çocuk Onkoloji-Hematoloji Kliniği’ne annesi ve ninesi tarafından bırakılan 9 yaşındaki Mustafa’nın Kırcaali’nin Bryagovets köyünden olduğu açıklandı.

Çocuk Koruma Ajansı Başkanı Ofeliya Kıneva, ebeveynlerin çocuklarını terk etmediklerini, fakat hastanede ona refakatçı olarak kalmak için mali imkanları olmadığını söyledi.

Mustafa’nın annesi Ceylan Halilova’nın hastanede oğluna refakat etmek üzere bugün öğleden sonra Filibe’ye yolculuk yaptığı anlaşıldı. 22 yaşındaki annenin daha üç çocuğu var.

Mustafa en büyük oğlu. Üç çocuk, durum iyileşinceye kadar Kırcaali’de Ev Tipi Modern Yerleştirme Merkezi’nde kalacaklar. Aile son derece yoksul durumda.

Facebook sosyal paylaşım sitesinde yapılan hasta çocuğa yardım çağrısı yüzlerce kişiye ulaştı. Paylaşımda Mustafa’ya giysi yardımı yapılması çağrısı yapıldı.

Dr. Angelina Stoyanova, BTV kanalına yaptığı açıklamada çocuğun lösemi hastası olduğunu, fakat durumunun iyi olduğunu ve tedavisine devam edildiğini izah etti.

Çocuğun aslında terkedilmediğini, fakat annesi ve yakınlarının mali imkanları olmadığı için ona refakat edemediklerini belirtti. Yaz giysileriyle kliniğe bırakılan çocuk için giysi yardımında bulunan herkese teşekkür eden Dr. Stoyanova, artık aşırı fazla giysi bağışında bulunulduğunu da sözlerine ekledi.

Çocuğun Bulgarcayı iyi bilmediğini, fakat hastanede sürekli Türk olan anneler bulunduğu için onunla iletişim sorunu olmadığını kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS