Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Zorunlu trafik sigortasına zam geliyor

Zorunlu trafik sigortasına zam geliyor

22 Eylül 2016

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren motorlu araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken Sivil Sorumluluğu Sigortası’na zam gelecek. Sigorta şirketleri, zorunlu sigorta poliçesi fiyatının yüzde 5-10 oranında zamlanmasını bekliyor.

Yılın son iki ayında motorlu taşıt sürücülerinin yaklaşık yüzde 70’i sigorta poliçelerini yeniliyor. Bu yüzden şu anda sigortacılar Sivil Sorumluluğu Sigortası’nın yeni fiyatlarını hesaplıyor.

Yeni müşteriler kazanmaya çalışan sigorta şirketleri genelde kampanyanın doruğa ulaştığı sırada daha uygun fiyat teklifinde bulunuyor, fakat bu kısa bir süreliğine yapılıyor.

Önümüzdeki yılın başında sigorta poliçesi fiyatlarına ortalama yüzde 20 oranında zam gelmesi bekleniyor. Fakat emlakçılar şimdilik poliçe fiyatlarında artış olduğuna dair bilgi almış değil.

Bir sigorta şirketinde icra müdürü olan Stoyan Prodanov, “Zorunlu trafik sigortasına zam geleceği belli, ama zam oranı belli değil. Başka türlü de olamaz, çünkü sigortacıların tazminat ödemesi gereken kazalar azalmıyor. Tazminat tavan ücretlerinde artış oluyor, üstelik mahkemeler de gittikçe daha çok sayıda ve daha çok miktarda tazminat ödenmesi kararı alıyor ve bunun için yapılan harcamaların karşılığı sigorta yaptıran kişilerden toplanması gerekir” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS