Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Partiler, seçim sandık komisyonlarının teşekkülü için kota teklifini kabul etti

Partiler, seçim sandık komisyonlarının teşekkülü için kota teklifini kabul etti

28 Eylül 2016

43. Halk Meclisinde ve Avrupa Parlamentosunda yer alan siyasi parti ve koalisyonların yerel yönetimlerinin temsilcileri bugün 6 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı seçimleri ve ulusal referandum için Kırcaali İlçesinde seçim sandık komisyon teşekküllerinin oluşturulmasıyla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdiler. İstişare toplantısı Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in başkanlığında yapıldı.

Belediye Başkanı, toplantıda yer alan parti temsilcilerine Belediye İdaresi tarafından hazırlanan komisyon teşekküllerinin oluşturulmasına ilişkin öneride bulundu. Partiler komisyonların teşekküllerinin oluşturulmasının Belediye tarafından önerilen seçeneğe göre yapılması konusunda prensipte anlaştı. Toplantıya katılan temsilciler tarafından 3 Ekim’e kadar seçim sandık komisyonlarında yer almak üzere kişiler teklif edilecek.

Cumhurbaşkanı seçimleri için Kırcaali İlçesinde 153 seçim sandık komisyonu oluşturulacak. Onlardan 2’si tedavi kurumlarında olacak. Seçim sandık komisyonlarının yöneticileri ve üyeleri toplam 1293 kişi olacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS