Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çorlu’nun elit iş adamları, Kırcaali Ticaret Odasına konuk oldu

Çorlu’nun elit iş adamları, Kırcaali Ticaret Odasına konuk oldu

07 Ekim 2016

Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri olan Çorlu merkezli İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ÇİSAD) yönetimi Doğu Rodopların başkenti Kırcaali’ye tanışma ziyaretine geldi. Konuklar Ticaret Odası yönetim Kurulu tarafından karşılandı.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alyoşa Sinabov, basına yaptığı açıklamada, “İki dernek ortak girişimlerde bulunmayı kararlaştırdı. Bizler, Çorlu ve Kırcaali ve tüm ülkede iş dünyası arasında köprü olacağız. Çorlu’da 2800 fabrika ve şirket bulunuyor” dedi.

Konuklara hitaben konuşmasında Alyoşa Sinabov, Kırcaali Ticaret Odasında uzun zamandan beri Kırcaali ile Çorlu iş dünyası arasında ilişkiler kurma imkanlarını ele aldıklarını dile getirdi. Ticaret Odası Yönetim Kurulunun konukların davete kısa sürede icabet etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Sinabov, “İnsanlar birbirlerini tanıyınca birbirlerine olan güvenleri artıyor” diye vurguladı.

Çorlu İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ÇİSAD) Başkanı Celal Öğücü, derneği tanıttı. 2800’i aşkın fabrika ve firmanın faaliyet gösterdiği Avrupa Serbest Bölgesinin bulunduğu Çorlu’nun elit iş adamları bu derneğin üyesidir. Dernek tarafından ancak 38 iş adamının başvuru üyeliği kabul edilmiştir. Fakat bu üyeler, ekonominin çeşitli alanlarında faaliyet gösteren şirket sahipleridir. Dernek, merkezi Türkiye’nin Avrupa kıtasında bulunan beş örgütün üyesi olduğu büyük bir federasyona bağlıdır. Bu federasyon da tüm ülkede 28 şubesi bulunan bir konfederasyona bağlıdır. Hükümet, karar alacağı sırada düzenli olarak bu konfederasyon ile istişarede bulunuyor.

Celal Öğücü, selamlama konuşmasında, “Tarihte her zaman Türkler ile Bulgarlar beraber olmuşlardır, gelecekte de beraber olmamız iyi olur” diye vurguladı. İki konuğun aile kökenlerinin Bulgaristan’a dayandığı anlaşıldı. Celal Öğücü’nün kayınpederinin de Bulgaristan doğumlu olduğu ortaya çıktı.

Konuklar, hafif sanayi, makine yapımı ve ticaret alanlarındaki çıkarlarına değindiler. Ayakkabı üretiminde ortak noktaların olduğu anlaşıldı. Bulgaristan’ın makine yapımı sektöründe üretimin Türkiye piyasasındaki imkanlar açısından pahalı olduğu, fakat bu sektörde yapılan üretim için kullanılan ucuz bileşenlerin Türkiye’den sağlanabileceği belirtildi. Heyette yer alan bir iş adamının, olası yatırımcıların ilgilendiği anahtar üretimi yapan fabrika sahibi olduğu açıklandı.

Alyoşa Sinabov,”Çorlu’ya gittiğim zaman kendimi Kırcaali’deki kadar iyi hissediyorum. Sizlerin de burada kendinizi Çorlu’daki kadar iyi hissetmenizi umarım” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS