Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Boyko Borisov Şumen’deki yeni su arıtma tesisatının açılışını gerçekleştirdi

Boyko Borisov Şumen’deki yeni su arıtma tesisatının açılışını gerçekleştirdi

10 Ekim 2016

08.10.2016 taririnde Şumen’deki yeni tesisatın açılışı esnasında Başbakan Boyko Borisov, “Su arıtma tesisatı, Şumen vatandaşlarının kendi cebinden 49 milyon leva ödemesi gerektiği başarısız bir projeydi” ile başlayan konuşmasında şunların altını çizdi: “Şimdiye kadar çok hoşgörülüydüm, fakat her gün tekrar tekrar Oreşarski ve onu yönetime getiren siyasi partilerin bizleri sürüklemiş oldukları istikrarsızlığı her gün dile getirmem gerektiğini gördüm. Sözel çarpışmalara girmemek adına her zaman konuştuklarıma dikkat ettim, ancak bunlar her gün hatırlatılması gerek. Şumenliler başarısız bir yönetim seçtiklerindin dolayı aslında suçsuzdur, çünkü onlar kandırılmıştı. Bugün bu tesisatın bu hale gelmesi için bizler, AB programlarının ikinci sürecinden mali desteğin daha çabuk ulaşmasını sağladık. Şumen için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Başbakan, bu ek maddi desteğin 1988 yılında başlatılan projenin tamamlanmasını sağlayarak ve su artıma tesisatından yararlanacak olan 100 000’den fazla kişiyi kapsayarak Şumen’in şu anda çevre koruma ve sağlık alanında 62 milyon lev değerinde yatırıma neden olduğunu belirtti.

Bu proje Şumen’in su döngüsünün ikinci aşamasıdır, burada ise iki alt tesisat yer almaktadır: Arıtma tesisatı için azot ve fosforu temizleyen biyolojik tesisin kurulması ve SAT’na kadar basınç toplayıcısı ile Divdyadovo mahallesi kanalizasyonu için pompa istasyonunun kurulması. Yatırımın toplam değeri ise 13 milyon levadir. Bu tesisatların yürürlüğe girmesiyle Çevre Koruma Operasyonel Programından gelen 60 milyon leva üzerinde yatırımın sağlandığı en büyük su projeleri tamamlanmış bulunuyor.

Dün bir Amerikalı yazarın yazmış olduğu gazete yazısı hakkında yorum yapması istenilen Başbakan, yer alan cümlelerin Forbes’un değil yazarın şahsi fikirleri olduğunu belirtti. Başbakan Borisov şunları da ilave etti: “Bir bloggerin yazmış olduğu şeylere karışmıyoruz, yazmak istediklerinde özgürdür.”

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS