Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momata tarafından öldürülen Beytulla’nın annesi: Hak yerini buldu!

Momata tarafından öldürülen Beytulla’nın annesi: Hak yerini buldu!

12 Ekim 2016

2008 yılında Dimitrovgrad (Kayacık) şehrinde silahla 27 yaşındaki Beytulla Mahmud’u ve 19 yaşındaki eşi Nevriye’yi öldüren Momata lakaplı Nedyalko Dimitrov’un ölümüyle ilgili Beytulla’nın annesi şunları söyledi: “Hak yerini buldu! Öldürülen masum oğlum için sekiz yıl ağladım. Her hafta torunum Mümün ile birlikte Kösevo (Köseler) köyünde bulunan babasının mezarını ziyaret edip, üzerine çiçek koyuyorduk.”

Hatırlatmak gerekirse, geçen hafta Kırcaalili Momata lakaplı seri katil Nedyalko Dimitrov, Stara Zagora (Eski Zağra) şehrinde Üniversite Hastanesinde kalp krizinden öldü. 50 yaşındaki Nedyalko, Stara Zagora Cezaevinde müebbet hapis cezası çeken 23 mahkumdan biriydi. Onun şartlı tahliye hakkı yoktu. Daha fazla cinayet işlediği söylenilen Dimitrov, işlediği ispatlanan beş cinayet için en ağır cezaya çarptırılmıştı.

Beytulla’nın annesi Tomris Beytulla gözleri yaş içinde, “Bir insanı öldürmekten daha büyük günah yok. Momata’nın er veya geç bir gün hak ettiğini bulacağından emindim. Beytulla’nın öldürülmesinden sonra tam sekiz yıl geçti. Her yere onun fotoğraflarını koydum, onlara bakıyoruz ve onun artık olmadığını biliyoruz. Bu acı zamanla geçmiyor” diye ifade etti.

Tomris Beytulla, Haskovo (Hasköy) İl Savcılığı, Plovdiv (Filibe) İstinaf Mahkemesi ve Yüksek Temyiz Mahkemesinde görevli savcılara oğlu ve gelinin katilini şartlı tahliye hakkı olmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırdıkları için samimi teşekkürlerini dile getirdi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS