Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Milletvekillerin, seçim öncesi bir aylık tatili iptal edilemedi

Milletvekillerin, seçim öncesi bir aylık tatili iptal edilemedi

14 Ekim 2016

Beklendiği gibi Meclisin bir aylık tatilinin iptal edilmesi üzere çağrılan olağanüstü Meclis Genel Kurul toplantısı yeterli sayıda milletvekilinin katılmamasından dolayı iptal edildi.

Meclis Başkanı görevini yürüten Dimitır Glavçev, üç kere davet ettiği halde GERB, Vatansever Cephesi ve Ataka Meclis Grupları toplantıya katılmayı reddettiler.

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) gruplarının topladıkları imzalar üzerine Meclis bugün olağanüstü toplantıya çağrıldı. Fakat Meclis Genel Kurulu toplantısı yapılması için gerekli 121 milletvekilinin katılımı sağlanamadı. Böylece Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ulusal referandumdan dolayı Meclisin 9 Kasım’a kadar bir aylık tatile girmesi kararının iptal edilmesi mümkün olmadı.

Beklenilmeyen bir aylık Meclis tatiline ilişkin teklif, 12 Ekim’de Ataka Grubu tarafından yapıldı ve GERB ve Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlar (SDB) milletvekilleri olmaksızın Reformcu Blok Koalisyonu gruplarının desteğiyle kabul edildi. Onlar, argüman olarak Parlamentonun siyasi amaçlar için kullanılmaması gerektiğini ileri sürdüler.

Gerçekleştirilemeyen Meclis toplantısının birinci gündem maddesi Meclisin bir aylık tatile çıkması kararının iptal edilmesi, ikincisi Kanada ile yapılan ticaret anlaşmasıyla ilgili pozisyon alınmasına ilişkin karar taslağının görüşülmesi ve üçüncüsü de hükümet işlerinin Meclis tarafından kontrol edilmesine ilişkin olacaktı.

BSP Başkanı Korneliya Ninova, “BSP, Meclisin uzun tatile çıkması kararının iptal edilmesi için yeni bir olağanüstü Meclis toplantısı düzenlenmesi üzere imza toplayacak” diye açıkladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS