Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mineralni Bani İlçesi, Sofya Go2Balkan Uluslararası Turizm Forumunda tanıtılacak

Mineralni Bani İlçesi, Sofya Go2Balkan Uluslararası Turizm Forumunda tanıtılacak

17 Ekim 2016

Mineralni Bani (Meriçler) Belediyesi, 17 ve 18 Ekim tarihlerinde Sofya Expo Center’de düzenlenen Go2Balkan Uluslararası Turizm Forumuna katılacak.

“Ülkeye Gelen ve Giden Turistler ve SPA Turizmi” başlığı altında gerçekleştirilecek Go2Balkan Uluslararası Turizm Forumunun amacı, tüm dünyadaki tur operatörlerin ilgisinin Bulgaristan ve Arnavutluk, Bosna-Hersek, Yunanistan, Makedonya, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Türkiye, Karadağ ve Hırvatistan gibi diğer Balkan ülkelerinde sunulan turistik hizmetlere çekilmesidir.

Mineralni Bani İlçesinin ulusal bir SPA merkezi olarak tanıtımı yapılan yeni reklam broşürü çıktı.

Broşürün birinci baskısı Bulgarca ve İngilizce olarak yayınlandı. Broşürde geçen yaz Sırnitsa (Sarnıç) köyüne yakın “Yılan Tapınağı” ve Angel Voyvoda (Kumburlar) köyü yakınlarındaki “Güneş Tapınağı” olarak adlandırılan antik tapınak yerleri gibi Mineralni Bani İlçesinde yeni arkeolojik keşiflere de yer verildi.

Yakında broşürün ikinci kısmının da çıkması bekleniyor. Bu broşürde eşi benzeri olmayan tatil beldesi Bulgarca ve Türkçe olarak tanıtılmaktadır.

Mineralni Bani İlçesi, dünyada sadece iki yerde Çek Cumhuriyeti’nde Karlovi Vari şehrinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Kolorado eyaletinde benzerine rastlanan kaplıca sularının eşsiz benzersiz olmasıyla bilinir. Haskovo (Hasköy) iline bağlı Mineralni Bani Ulusal Kaplıcaları “Mineralni Bani-Yenilenen Atraktif Turizm Destinasyonu” isimli yeni bir belgeselle de dünyaya tanıtılacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS