Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
11 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan Cumhuriyeti Vatandaşlarına Yönelik Çağrımız

Bulgaristan Cumhuriyeti Vatandaşlarına Yönelik Çağrımız

20 Ekim 2016

Bilindiği gibi Bulgaristan Cumhuriyeti Halk Meclisi tarafından kabul edilen yeni seçim yasasıyla oy kullanma, artık sadece bir “hak” değil aynı zamanda VATANDAŞLIK GÖREVİ olarak tanımlandı.

OY KULLANMAMAK ÇEŞİTLİ YAPTIRIM VE CEZALARI İÇEREN BİR HALE GETİRİLDİ

Bu konu, yani bir yandan oy kullanmayı zorunlu hale getirmek diğer yandan ise Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde yaşayan sayıları yüz binler ile ifade edilen vatandaşları “en fazla 35 sandık açılabilir” diyerek kısıtlamak aslında büyük bir çelişkidir.

Bu durum; insanlarının yani Bulgaristan Cumhuriyeti Vatandaşlarının oy kullanmasına fiili olarak engel olmaktan başka bir şey değildir.

Bulgaristan Cumhuriyeti halkının vatandaşları arasında yaptıkları ayrımcılık ile en çok ta Bulgaristan’ın geleceğine ve Bulgaristan demokrasisine zarar veren bazı partilerin ve onlara arka planda destek olan bazı siyasilerin “ortak niyetiyle” kabul edilen bu seçim yasası TEMEL İNSAN HAKLARI DEĞERLERİNE VE BULGARİSTAN CUMHURİYETİ ANAYASASINA APAÇIK BİR ŞEKİLDE AYKIRIDIR.

Bütün bu gerçeklere rağmen Bulgaristan dışında yaşayan ve bu apaçık ayrımcılığa muhatap olan Bulgaristan vatandaşlarını yine de önemli bir görev bekliyor : “SEÇİMLERE KATILMAK”

Gerek zorunlu göç ile gerekse ekonomik sebeplerle ülke dışında yaşamak zorunda kalmış tüm Bulgaristan vatandaşlarını 6 KASIM 2016 ile 20 KASIM 2016 tarihlerinde İKİ TURLU olarak yapılacak olan BULGARİSTAN CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANINI BELİRLEME seçimlerine katılmaya davet ediyoruz.

Esasen çoğu derneğimiz ve kardeş derneklerin üyeleri olan tüm çifte vatandaşları; “Sandıklar sınırlı sayıda olsa da”, “çeşitli engeller çıkarılsa da” bu hakkımızı kullanmaya ve VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMEYE davet ediyoruz.

Bizler Dernek olarak, gerek Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleriyle gerekse Sofya’dan Merkezi Seçim Komisyonunun yetkilendireceği görevlilerle şimdiye kadar ki her seçimde olduğu gibi bu seçimde de İŞBİRLİĞİ YAPMAYA VE HER TÜRLÜ YASAL VE LOJİSTİK DESTEĞİ VERİP SEÇİMLERİN ŞEFFAF VE KURALLARA UYGUN BİÇİMDE YAPILMASINA TAM DESTEK VERMEYE HAZIRIZ.

Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği’nin güçlü ve saygın bir üyesi olarak gelişmesini sürdürmesi için çalışmak tüm vatandaşlarının görevidir.

Bulgaristan dışında yaşayan vatandaşlar, YAPILAN AYRIMCILIĞA VE ÇIKARILAN ENGELLERE RAĞMEN ülkenin Cumhurbaşkanını belirlemek için oylarıyla katkılarını yapacaklar ve görevlerini yerine getireceklerdir.

Seçimlerde tüm adaylara başarılar dilerken, üyelerimizi de gerek cezai yaptırımlara muhatap olmamak ve gerekse vatandaşlık görevini yerine getirmek üzere SEÇİMLERDE OY KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ.

Umarız ki bu seçimler Bulgaristan’ın geleceği için hayırlı olur ve ülke dışında yaşayan Bulgaristan Vatandaşlarına yönelik AYRIMCI YAKLAŞIMLAR artık son bulur. Barış ve refah ülkeye hakim olur.

Bulgaristan Cumhuriyeti içinde ve dışında yaşayan tüm Bulgaristan vatandaşlarına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN
BAL-GÖÇ VE BGF Genel Başkanı

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Км&#10 2016-10-22 00:03:28
Keşke bunu da yazsaydı,DOST partisinin desteklediği GERB neden kanunda .Avrupa da yaşayan Bulgaristan vatandaşlarını hak veriyor isteyen seçime katılsın diye de, Türkiye de taşıyan kardeşlerimize neden yasak.T ürkiyede taşıyan kardeşlerimize bir düşünün.DOST un sizler fayda sı varmı.Bizlere Bulgaristan da yok.
salim 2016-10-22 11:03:22
Ulan bilmek kimsin yazmışın DOST size faydası var mı ya sizin DpS kime faydası oldu tam 26 yıl geçti yine senin adını zorla değiştirenlere destek vermekte.
Yeterin artık açın gözünüzü.
Iridereli 2016-10-22 18:23:17
Tesekkürler Sayin Baskanim!

Tabii ki, kendini Türk, Müslüman hisseden ve Bulgaristan vatandasi olan herbir kardesimiz sandaga gidecek ve oyunu hak eden ve bizleri temsil edecek adaya verecek.
RUMELI DOST 2016-10-23 12:37:18
Bir devlet memuru ,kime oy vereceyimizi açikça söyleyemez. AMA ,BIZ IYI BILIYORUZ DOSTLAR . ANLAYANA ,SIVRI SNEK SAZDIR ,ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZDIR . ILK DEFA BG HEYETI ATAMIZIN ÖNÜNE ÇELENK KOYDU VE TÜRKIYE CUMHUR BAKANI ILE GÖR܊TÜ . E , KIMLER DI BU KIŠILER .? IŠTE BU KIŠILER BIZI TEMSIL EDENER. NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE . DOSTLAR .
Iridereli 2016-10-23 19:11:39
Rumeli kardes, agzina saglik, taktir ettim. Insanlarimiz bilecektir kim Ruslarin yaninda ve kim BG`de Müslümanlar ve Türklerin yaninda oldugunu. Bizim inancimizda herbir millete saygi, sevgi, yardimlasma ve lokmamizi bile paylasma anlayisi vardir. Fakat kendi milletine dager vermeyen, inanmiyan ve sahip cikmayin baskasina saygi gösteremez, göstermeye calissada ...............
DePeSeli 2016-10-24 09:17:28
Başkan efendi neden unca yıl kayıtsız şartsız DpS teşkilatını desteklediniz tek bir kez bile o teşkilata BG Türk Müslüman haklarından dolayı eleştirmediniz baskı yapmadınız aynı teşkilat şimdi benim ölmüş nenemin, dedemin anamın, babamın zorla isimlerini değiştirenlere destekleyeceklermiş ve utanmadan sıkılmadan destek istiyor benden destek istiyor istiyor sen de neden o satılmış teşkilata ay vermemem için açıklık getirmiyorsun YAZIK.
fes 2016-10-24 13:51:24
Oyunuzu şuraya veya buraya verin diyen herhangi bir devlet memuru var mı ki? Bal-göç başkanı bir devlet memuru değil, bir derneğin başkanıdır. Ama dernekler tarafsız olmak zorundadırlar, siyasi partilerin açık ve ya gizli destekçileri olamazlar. Bunlar ilkelerdir, fakat perde arkasından bir çok dubara çevrilir, hasır altından su yürütülür. Önemli olan hukuka uygun davranmaktır, en azından görünürde
De Pe Se li 2016-10-26 19:40:48
Evet son yorum çok isabetli "hasır altından su yürütülür" ibaresi tam isabet.
DALGÇ yolardan beri hası altın da su yürüttü.
YEMEZLER sayın başkan ancak giderseniz size inanırız.
feskalara 2016-10-27 04:03:26
Ulan şapşal Feska gene saçmaladın madem bi dernek başkanı seçimlerde kime oy verip veremeyeceğini söyleyemiyor ne işi var o makamda.
Dernek başkanları top hüküm seçimlere bi zat karışıyorlar seçim ekiplerin başında yer almakta lar.
Hep gördük sen ise Du Pi Se trolüğünü yapmaya devam ediyorsun şimdi ise onların vasallarını savunmaya kalkmışım. Para gerçekten Türk ruhundan daha mı önemli görüyorsun Feska.
fes 2016-10-27 17:53:04
Haydaaa! Dernekler vatandaşın kime oy vereceğini söylesin diyor, olacak şey değil. Dernekler yasası var, siyasi konulara burun sokmayı derneklere yasaklar. Eğer siyasete karışmak isteyen parti kuracak; bir partinin nasıl kurulacağı ana yasalarda yazılıdır. Nitekim Mestan bir parti kurdu ve yüksek mahkemeden de onay aldı. Ama ben siyaseten yaptığını doğru bulmuyorum, ama yaptığı kanunlara uygundur; bu konuda kimse ona bir şey diyemez. Siyasetin kuralları böyledir.
feskaya 2016-10-27 22:01:31
Feska sen resmi yeti mi konuşuyorsun.
Ben sana dernek başkanların gayri resmi işlerinden bahsediyorum. Sen bu işleri herkesten daha iyi biliyorsun.
Devlet memuruymuş yapamaz hopalaaaa diyecek kadar pişkinsin.
Mestan'ı bırak o senin ruyalarını kaçırdı mı yoksa.
Mestan'ı bırak o kendi yolunda gidiyor yolu da çıkmaz sokak aynı seninpatronun Ahmet Doğan gibi sen onu da tanımam dersin ama dernek başkanları gayrı resmi çoook işler yaparlar kendini rezil bari etme.
fes 2016-10-29 16:55:35
Benim kimse rüyalarımı kaçıramaz, ben fikri hür vicdanı hür irfanı hür bir insanım. Dernekler gayrı resmi işler yaparlarsa suç işlemiş olurlar, ya da en azından ahlak dışı bir iş yapmış olurlar. Bir dernek başkanı vatandaşa filan partiye oyunuzu verin diyesiymiş... Bir kere bu vatandaşın özgür iradesine büyük bir saygısızlıktır; bana ne yapacağımı söyleyecek o kimmiş ki? Sonra herkes gözünü Bal-göç'e dikmiş o ne derse vatandaş oyunu oraya verir diye de bir şey yok;yok öyle bir dünya.
feskaya 2016-10-31 11:17:37
Evet Feska BALGÖÇ BG parlamento seçimlerinde resmi olarak açıklamalarda bulunuyor ÇIK SEÇİK seçmenleri evlerinden taşımakla la da görev yapmaktalar.
Sen çok iyi biliyorsun 26 yıldır senin DpS kapı kapı dolaşarak BALGÖÇ oy topladı sen de onların içindesin KESİN.
Aptal yapıyorsun kendini ama gerçekten aptalsın.
DpS desteklemekle bırak aptallığı hain listesine bile girmektesin.
Başan'a 2016-10-31 20:40:16
Ulan DOKTOR sen kalsana hastanende sana ihtiyaç olan hastalara yardımın olsana.
Ne işin var ruhunu şeytana satmandan.
fes 2016-10-31 21:58:29
Doğrudur, ben kanaat sahibi biriyim ve çevremde insanları ikna etmek için çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Ama bunu Bal-göç içerisinde yapmadım. Bal-göç derneğinin yaptığı tek bir türk partisi varken doğru, iki türk partisi olduğunda yanlıştır.Bence separatistler haindir, bu kesin. Bunları anlamak için zeka gerekir. Zekası olmayan aptallığını zeka zanneder, aptalın tesellisi de budur

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS