Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Aralık 2019
HABERLER » Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28 Ekim 2016

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıldönümüdür.

Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı kurtuluş savaşını, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır.

Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyetini kurduk.

Cumhuriyetimizi, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımı olarak görüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, 93 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir.

Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürüyor.

En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir.

Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbindeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

FETÖ mensubu hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkan milletimizin azmi, Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne hasrettiğimiz 2023 hedeflerimize ulaşma konusundaki en büyük güvencemizdir.

Bu büyük devletin ve bu kahraman milletin Cumhurbaşkanı olmaktan şeref duyuyorum.

Dünyanın neresinde olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın ve dostlarımızın da, milletimizin 15 Temmuz’da yazdığı destandan gurur duyduklarına inanıyorum.

Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümüne, hem bir darbe girişimi, hem bir terör saldırısı, hem de bir işgal teşebbüsü olan böyle büyük bir badireyi atlamış olarak ulaşmış bulunuyoruz.

Şundan tüm vatandaşlarım ve dostlarımız emin olsunlar: Bugün Türkiye, 15 Temmuz sabahı olduğundan daha güçlü, daha dirayetli, daha kararlı bir ülkedir.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır.

Hedeflerimize ulaşmamızın önüne, ne terör örgütleri, ne de onları kullananlar geçebileceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını gönülden tebrik ediyorum.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize ve bize dualarıyla destek olan tüm dostlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Recep Tayyip ERDOĞAN
Cumhurbaşkanı


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Cihan 2016-10-28 14:37:52
Recep Tayyip Erdoğan Türk siyasetinin gelmiş geçmiş en başarılı siyasetçisi ve devlet adamıdır. Bu adam Türkiyeye Allahın bir lütfudur. Bu adamın yıllardan beri Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde en çok oy aldığı iki bölge Türkiyenin İç Anadolu Bölgesi ve Karadeniz Bölgesidir. 1989 yılında Türkiyeye gelen Bulgaristan göçmenlerinin istisnalar hariç büyük çoğunluğu Recep Tayyip Erdoğanı sevmezler ve Bulgaristan göçmenlerinin büyük çoğunluğu Recep Tayyip Erdoğanın kurduğu parti olan Ak Partiye oy vermezler. Marmara Bölgesinde ve Trakya bölgesinde Bulgaristan göçmenlerinin yoğunlukla ya
Cihan 2016-10-28 17:44:08
Marmara Bölgesinde ve Trakya bölgesinde Bulgaristan göçmenlerinin yoğunlukla yaşadığı yerlerde Ak Partiye maalesef yok denecek kadar az oy çıkıyor. Türkiyede yaşayan Bulgaristan göçmenleri en çok MHP ve CHP ye oy veriyor.
fes 2016-10-28 18:10:06
Bu Allah'ın lütfu kavramını tek tanrılı dinlerde ilk kullanan Roma imparatoru ve İstanbul'un kurucusu Konsantin'dir. 325 senesinde İznik konsilinde kendisini tanrının yeryüzünde elçisi haklarını almıştır. Modern bilim ve felsefe lütuf mutuf kavramlarını kabul etmez, mesela en azından Tanrı beni değil de onu lütuf sahibi niye yaptı diye sorar. Bu görüşe göre Tanrı dilediğini şu dilediğini bu yapar, aynen kudretli mafya babası gibi. Tanrının mafya babası olmak isteyeceğini ben hiç sanmıyorum. Saçma.
emir 2016-10-28 21:04:05
''Bu görüşe göre Tanrı dilediğini şu dilediğini bu yapar''

Çok doğru bir tespit. Yaradılış çerçevesinde ne insan insanlığını hak etti, ne diğer mahlukat hayvanlığını. Yoktan var edildiğimizden dolayı her hangi bir adaletsizlik söz konusu değil, zira mevcudiyetimiz tamamıyla Allah'ın lutfu sayesindedir, bizim çabamız gereği değildir. Yaradılış itibarı ile halinden memnun olmayan yokluğa talip oluyor demektir.
Cihan 2016-10-28 21:36:04
İnadına Tayyip. İnadına Ak Parti. Fes, anlaşılan o ki sende tipik bir göçmen olarak Tayyip Erdoğanı sevmiyorsun ve Ak Partiye oy vermiyorsun. Ama şunu iyi bilesin ki Türkiyede senin gibiler hiç bir zaman çoğunluk olamayacaklar sizler azınlıkta kalmaya devam edeceksiniz.
... 2016-10-28 22:55:34
Cihan, ne biçim adamsın, herkes tek partiye oy verirse Jivkov sistemi gelmez mi sence? Gelişmiş ülkeler nasıl yapar diye hiç mi bakmıyorsun? Almanya'da herkes Merkel'e oy verse mesela Almanya Hitler rejimine benzemez mi sence? Kafayı mı yedin arkadaş?
Cihan 2016-10-29 11:30:30
Vatanımızın kurtuluşu için, refahı için herkes Ak Partiye oy vermek zorundadır. Bunun lamı cimi yoktur. Ak Parti dışında doğru düzgün başka seçenek, başka alternatif, başka parti yok. Mesela düşünsenize 15 Temmuz gecesi FETÖ darbesinde ülkemizde güçlü bir Ak Parti iktidarı olmasaydı şu an Fethullah Gülen Türkiyeye halife olarak gelecekti ve darbe başarılı olacaktı.
fes 2016-10-29 16:04:27
Cihan bey, anlaşılan bir şey var o da senin sonsuz bir aymazlık içerisinde olduğun.Sen destek vereceğin yere desteğini ver gene , ama başkalarının senin gibi hareket etmemelerine de kızma. Bu demokrasinin olmazsa olmaz kuralıdır. Aksi halde ülke tımarhaneye döner. "1984" romanını okuyanlarınız varsa, orada Büyük birader vatandaşlardan kendisini sadece fikren kabul etmelerini istemez, onu duygusal olarak sevmelerini bekler. Totaliter sistem tam da budur, kişileri birini sevmeye zorlamak. Zorlan güzellik olmaz.
Fese 2016-11-01 07:51:17
Ne şehit oldu,ne gazi
içki masasından kalkamadı
göçmen soydaş Niyazi.
fes 2016-11-02 07:49:16
İstiklal harbine bakılırsa hainlerin dincilerden çıktığı çok açık görülecektir. Kurtuluş savaşını yapan zabit ve paşaların yüzde sekseni balkan kökenli oldukları sabittir. İçki içen hiç bir türkün hainlik yaptığı görülmemiştir; çünkü içki içen adam hayal kuran, hayatın ağırlıklarına isyan eden adamdır ve kalbi temizdir. Göçmenler Türkiye'nin çimentosu, değerleri kara günde belli olan adamlardır. Ya!
fes 2016-11-04 15:27:37
Göçmenleri aşağılayan birine cevap verdim rencide edici bulundu yayınlanmadı, ama göçmenleri, dolayısıyla tüm Bulgaristan türklerini şarapçı diyene izin var. Ey Site yönetimi, ne biçim Bulgaristan türküsünüz?
... 2016-11-04 20:52:56
Sözümü geri aldım.
Deliormanlı 2016-11-05 01:39:43
Bulgaristan Türkleri,göçmen olsun veya olmasın Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve mensup olduğu İslam dinini sevmeli,alkoholü içki ve içeceklerden uzak durmalı.
Cihan'a cevap olsun 2016-11-05 15:58:26
Bunun lamı cimi yokmuş, ayrıca ak parti dışında partide yokmuş. Bir tek seçenek ve alternatif ak partiymiş. 15 Temmuz gecesi ak parti çok güçlü olduğu için Fetullah halefi olamamış..... YAHU SANA NE DESEM BİLEMİYORUM Kİ, ASLINDA NE DERSE DİYEYİM HEPSİNİ HAK EDİYORSUN... FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BU DURUMA GETİREN KİM OLDUĞUNU BİLMİYORSAN, SEN KUMDA SÜRÜNÜYORSUN DEMEK. EN İYİSİ KAFANI KUMA SOK.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS