Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Başmüftülük temsilcileri, dinler arası diyalog konferansına iştirak etti

Başmüftülük temsilcileri, dinler arası diyalog konferansına iştirak etti

04 Kasım 2016

Vırşets kasabasında Bulgaristan Bilimler Akademisi (BAN) Başkanı Akademik Stefan Vodeniçarov’un himayesi altında “İnsan severlik, Bilim ve Din” başlığı altında 6.Geleneksel Bilim Konferansı gerçekleştirildi. Geçen ayın sonunda yapılan forumun bu yılki konusu “Dini Sembollerin Verdiği Mesajlar” oldu. Etkinlik, Bulgaristan'da Dini Cemaatler Ulusal Konseyi’ne bağlı Dinler Arası ve Etno-kültürel Diyalog Enstitüsü tarafından organize edildi. Konferansta ülkede temel altı dini cemaatin, BAN ve Sofya Kütüphanecilik Çalışmaları ve Bilgi Teknolojileri Üniversitesi (Uni Bit) temsilcileri tarafından bilimsel raporlar tanıtıldı.

Müslüman Cemaati’ni temsilen konferansa Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün ve Dr. Arif Abdullah katıldı. Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Arif Abdullah, “Müslüman Toplumunun Tanımlanmasına Yönelik Yöntem Olarak Namaz Kılırken Kıbleye Dönülmesi” konulu bilimsel rapor tanıttı.

Bilimsel forumda ötekini tanıma aracı olarak sembollerin yeri ve yorumlanmasıyla ilgili pek çok çağdaş sorunlar masaya yatırıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS