Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Şair Ramazan Ulusoy’dan Mleçino köyünde kütüphaneye kitap bağışı

Şair Ramazan Ulusoy’dan Mleçino köyünde kütüphaneye kitap bağışı

11 Kasım 2016

Bursa’da yaşayan şair Ramazan Ulusoy, Ardino’nun (Eğridere) Mleçino (Sütkesiği) köyünde bulunan Lüben Karavelov Halk Toplum Merkezinde yer alan kütüphaneye her türden Türkçe kitap bağışında bulundu. Ardino’nun Gorno Prahovo (Tosçalı) köyünde dünyaya gelen şair, 20 yıldan fazla Bursa’da ikamet ediyor.

Ramazan Ulusoy, ”Benim kökenlerim buraya dayanıyor ve yerli kütüphanenin kitap bağışı yapılması çağrısına icabet etmeye karar verdim. Hepimizin evlerinde birkaç kez okuduğumuz ve zamanla ilgimizin kaybolduğu çok sayıda kitabımızın bulunduğu özel kütüphanelerimiz var. Bağışladığım kitapların bölge insanlarının kültürel gelişiminde büyük faydası olacağını düşünüyorum” diye ifade etti.

Ramazan Ulusoy, 18 Temmuz 1949 tarihinde Gorno Prahovo köyünde dünyaya geldi. Lise eğitimini Kırcaali şehrinde gördü. Daha öğrencilik yıllarında şiir, mizah ve hiciv eserleri yazmaya başladı. 1989 yılında Zorunlu Göç esnasında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti.

Onun şiirlerine çeşitli Türkçe yayın yapan medyalarda yer verildi. Bilinen şiirleri arasında Köyümün Göçmenleri, Barış, Dostum İliya, İki Damla isimli eserleri yer alıyor.

Mleçino Halk Toplum Merkezi Sekreteri Mümüne Ahmet, şair Ramazan Ulusoy’a yaptığı bu hayır işinden dolayı içten teşekkürlerini sundu. Mümüne Ahmet, kütüphanenin zenginleştirilmesi için başkalarının da onu örnek almalarını umuyor.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS