Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bahri Ömer: DOST partisinin gücü olası bir erken Parlamento seçimlerinde belli olacak

Bahri Ömer: DOST partisinin gücü olası bir erken Parlamento seçimlerinde belli olacak

14 Kasım 2016

Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Ömer, “DOST partisi, 20 bin üyesi ve 80 bin taraftarıyla yeni bir siyasi oluşumdur. Adım adım güçlenerek, olası bir erken Parlamento seçimlerine kendi parti adaylarıyla katılıp gücümüzü gösterme beklentisi içerisindeyiz” diye kaydetti. Ömer, DOST partisinin Cumhurbaşkanı seçimlerine kendi adayı ile katılmadığını hatırlatarak, sonuçlar bakımından diğer partileriyle kıyaslanmasının doğru olmadığını belirtti. Bahri Ömer, “Bizim taraftarlarımıza NATO yanlısı adaya oy vermeleri çağrısında bulunduk. Burada seçim mücadelesinden değil, prensiplerden bahsediyoruz. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) emriyle örneğin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki seçmenlerin yüzde 90’ının Doğan tarafından gösterilen adaya oyunu verdikleri zamanlar geçmişte kaldı” dedi.

Ömer, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşların büyük bir bölümünün Cumhurbaşkanı adayı Tsetska Tsaçeva ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Plamen Manuşev’e oy kullandıklarını bildirdi. Onlar Türkiye’de 21 bin oy alırken HÖH’ün desteklediği Cumhurbaşkanı adayı Rumen Radev ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı İliyana Yotova’nın ise 13 bin küsur oy aldıklarını kaydetti.

DOST Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet, “Bize göre DOST partisi seçmenleri daha iyi adaya oy vermeye çağırdı. O aday Türkiye Cumhuriyeti ile daha iyi ilişkiler ve diyalog sürdürülmesini garanti edecekti. Yeni Cumhurbaşkanı’nın Ankara ile olan iyi ilişkileri güçlendirip güçlendirmeyeceği zamanla ortaya çıkacak” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS