Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Arttırılmasına İlişkin Ulusal Program, geçici olarak durduruldu

Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Arttırılmasına İlişkin Ulusal Program, geçici olarak durduruldu

23 Kasım 2016

Kırcaali Belediyesi Kamu İhaleleri Daire Başkanlığı Hukuk Müşaviri Antoaneta Ovçarova, Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Arttırılmasına İlişkin Ulusal Programı’nın durdurulmadığı, fakat bugünden geçerli olmak üzere yeni sözleşmeler imzalanması ve kamu ihaleleri gerçekleştirilmesiyle ilgili sınırlandırmalar getirildiğini bildirdi. Ovçarova, dün Kırcaali Belediyesinin tüm Bakanlar Kurulu üyeleriyle birlikte istifa edip, görevini sürdürmeye devam eden Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanı Lilyana Pavlova’nın imzasını taşıyan programın uygulanmasına ilişkin düzenli bilgi alınmasıyla ilgili Bakanlık tarafından gönderilen bir mektup alındığını teyit etti. Mektupta Parlamento’nun 2017 Yılı Devlet Bütçesi’ni kabul ettikten sonra programa devam edileceğini teyit edinceye kadar şu aşamada mevcut 1 milyar levalık finansmanı aşacak yeni sözleşmeler imzalanmasının geçici olarak durdurulması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca mektupta belediyelerin bu yönde atacağı somut adımlar da belirtiliyor.

Bu bağlamda Antoaneta Ovçarova, yüklenici firma tarafından görevlendirilen komisyonun prosedürün bitip, Kırcaali Belediye Başkanı’nın müteahhit firma seçimi yapıncaya kadar Kırcaali İlçesinde 29 konut binasına ilişkin mühendislik çalışmalarına devam edileceğini ve ondan sonra da Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanlığından yeni talimatlar bekleneceğini belirtti.

Kırcaali Belediyesinden yapılan açıklamada Bakanlık tarafından verilen talimatlar çerçevesinde geçici olarak sadece Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Arttırılmasına İlişkin Ulusal Programı kapsamında yeni sözleşmeler imzalanmasının ve 22 Kasım’dan itibaren ayrı ayrı faaliyetlerle ilgili müteahhit firma seçimine ilişkin yeni ihaleler yapılmasının durdurulacağı bildirildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS