Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad İlahiyat Lisesinde Yetimler Haftası münasebetiyle tartışma toplantısı

Momçilgrad İlahiyat Lisesinde Yetimler Haftası münasebetiyle tartışma toplantısı

28 Kasım 2016

Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi, 24 Kasım 2016 tarihinde bu yılki Yetimler Haftası münasebetiyle tartışma toplantısı düzenledi. Toplantıdan önce Başmüftü Yardımcısı Birali Birali ve Sosyal Hizmetler Birimi’nde görevli uzman Bahri İzzet, lisede okuyan tüm imam-hatip öğrencileri ile görüştüler. Görüşmede okulda çalışan öğretmenler de hazır bulundu.

Ardından yapılan tartışma toplantısı, başlıca toplumda yetimlerin yeri ile ilgili algılar ve onlara karşı olan sorumluluklarımıza ilişkin konuları kapsadı.

Birali Birali, “Yetimleri daha iyi anlayabilmemiz için kendi içimize dönmeliyiz. Kendimizi yalnız ve baba evimizden uzak olduğumuzu hissettiğimiz anları hatırlamamız gerekir” diye ifade etti.

Başmüftü Yardımcısı, 2013 yılında başlayan yetim çocuklara yardım edilmesine ilişkin sosyal projeyi tanıttı. Bununla birlikte Müslümanların ulusal yardım kampanyalarına gösterdikleri duyarlılık ve hassasiyetine de değindi.

Öğrenciler, hayır kermesleri düzenleyip, hayır amaçla para toplama konusunda edindikleri mütevazi deneyimi de paylaşarak, tartışma toplantısına aktif olarak katıldı.

Bu yıl Momçilgrad İlahiyat Lisesi öğrencileri, Yetimler Fonu için topladıkları 5 bin levaya yakın yardım parasını Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet’e teslim ettiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS