Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali de üç sosyal hizmet merkezi açılacak

Kırcaali de üç sosyal hizmet merkezi açılacak

30 Kasım 2016

29 Kasım 2016 tarihinde Kırcaali’de Vali Yardımcısı Selviye Ahmet’in başkanlığında Çocukların Kurum Dışına Çıkarılması Kırcaali İl Koordinasyon Mekanizması toplantısı yapıldı. Resmi konuklar arasında Birleşik Krallık Çocuklara Umut ve Evler Örgütü Bulgaristan Şubesi Program Koordinatörü Boryana Klimentova ve çocuk politikaları konusunda ulusal uzman Kremena Stoyanova hazır bulundular.

Boryana Klimentova, 13 Ekim 2016 tarihinde kabul edilen Bulgaristan Cumhuriyeti Çocukların Kurum Dışına Çıkarılması Vizyonuna İlişkin Ulusal Strateji ve Güncellenmiş Eylem Uygulama Planı’nı tanıttı. Klimentova, Eylem Planı’nda aile merkezli etkin erken müdahale ve çocukların ebeveynleri ve biyolojik ailelerinden ayrılmalarının önlenmesi, kendi ebeveynleri tarafından bakımı yapılamayan çocuklara alternatif kaliteli bakım sağlanması ve aşamalı olarak çocukların bakıldığı kurumların kapatılmasına vurgu yapıldığını kaydetti.

Klimentova, Kırcaali ili sınırları içinde Kamu Destek Merkezi, Kırcaali 18-21 Yaş Arası Gençleri Gözetme Evi ve sürekli tıbbi bakıma muhtaç çocuklara yönelik Engelli Çocuklar Sağlık Sosyal Hizmetler Merkezi olmak üzere kurulacak üç merkezde sunulacak hizmetleri tanıttı.

Tartışmalar sırasında Kırcaali İlçesi Sosyal Yardımlar Müdürü Rositsa Stoyanova, Eylem Planı’nın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için Çocuk Koruma Kanunu’na göre sorumlu tüm 11 kurumun çabalarını birleştirmesi gerektiğini vurguladı.

Stoyanova, Çocuk Koruma Ajansı şubelerini destekleyen tek sivil toplum kuruluşu olarak Sofya Milli Çocuk Sarayı’na teşekkürlerini dile getirdi. Sosyal hizmetlerin başlatılmasında Kırcaali Belediyesinin, Bölge Eğitim Müdürlüğünün, Bölge Sağlık Müfettişliğinin ve erken müdahale alanında sağlık uzmanlarının ve başkaların önemli rol oynadığına vurgu yapıldı.

Çocukların Kurum Dışına Çıkarılması Kırcaali İl Koordinasyon Mekanizması toplantısında “Beni Kabul Et-2015” projesi kapsamında sunulan koruyucu aile hizmetinin yönetimi ve sağlanmasına ilişkin il modeli de tanıtıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS