Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6656 Lv.
GBP GBP 2.2346 Lv.
TRL TRL 0.4331 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
12 Aralık 2017
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali İli İstihdam Komisyonu, yeni iş pozisyonları açılmasına ilişkin önerileri onayladı

Kırcaali İli İstihdam Komisyonu, yeni iş pozisyonları açılmasına ilişkin önerileri onayladı

09 Ocak 2017

Kırcaali Bölgesel Kalkınma Konseyi’ne bağlı İstihdam Komisyonu bugün gerçekleştirdiği yılın ilk oturumunda Kırcaali ilinin tüm ilçelerinden işverenlerin 2014-2020 İnsan Kaynaklarının Gelişimi Operasyonel Programı’nın “Öğrenimler ve İstihdam” ve “Gençlerin Öğrenimi ve İstihdamı” prosedürleri kapsamında hibe desteği verilmesi üzere yaptıkları proje önerilerini görüştü ve onayladı. Birinci prosedür kapsamında destek için tüm ilden 206 işveren başvuru yaptı. Komisyon, toplam 1169 906 levaya mal olacak 154 iş pozisyonu açılmasına ilişkin 51 proje önerisini onayladı. Bu prosedür kapsamında verilecek toplam 35 milyon levalık hibenin tüm ülkede dağılımı yapılacak. İkinci prosedür kapsamında işverenlerin bulunduğu toplam 73 öneriden 1 583 002 leva maliyetindeki 72 öneri onaylandı. Ulusal çapta bu prosedür kapsamında 60 milyon leva hibe verilecek.

Oturumda Haskovo (Hasköy) Bölge İstihdam Müdürü Gospodin Gospodinov, iş büroların, belediyelerin, işveren örgütlerin, sendikal örgütlerin temsilcileri ve başka şahıslar hazır bulundu. Komisyonun başkanlığı, Kırcaali Vali Yardımcısı Rumen Mladenov tarafından yapılıyor.

Bu iki prosedür kapsamında iş pozisyonu açılması üzere reel sektörde faaliyet gösteren firma sahipleri, belediyeler ve Belediye Mülkiyeti Kanunu doğrultusunda kurulan belediye şirketleri başvuruda bulundu.

Programın “Öğrenimler ve İstihdam” prosedürünün hedef kitlesi 29 yaş üstü işgücü piyasasında aktif olmayan ve işsiz olarak kayıtlı kişiler olacak ki, öncelikli olarak temel veya daha düşük öğrenim sahibi kişiler, uzun süre işsiz kalmış kişiler ve emeklilik öncesi dönemde bulunan kişiler desteklenecek. Her bir işveren maksimum 10 kişi işe alabilecek. İkinci prosedür “Gençlerin Öğrenimi ve İstihdamı” 29 yaş altı gençlere yöneliktir. Tüm öneriler özel bir yönteme göre öngörülen mali kaynaklar çerçevesinde değerlendirilecek. Eşit puan alan öneriler olduğunda ürün işleme sanayi ve turizm sektörlerine öncelik tanınacak ve işverenin açılacak iş pozisyonların sürdürülebilirliğini ve o pozisyon için belirlenen asgari sigorta gelirinin üstünde bir işçi ücreti sağlamayı üstlenmesi de dikkate alınacak.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1639


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38   e-mail: info@kircaalihaber.com   Webdesign