Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de beş okul tamir edilecek

Kırcaali’de beş okul tamir edilecek

16 Ocak 2017

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis okul müdürleriyle yaptığı görüşmede, “Kırcaali Belediyesi Yatırım Programı “Eğitim Altyapısı” Yatırım Önceliği doğrultusunda 2014-2020 Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programı kapsamında finanse edilmesi üzere “Kırcaali Şehrinde Okul Binalarının Yenilenmesi ve Yeniden Yapılandırılması” isimli projesine ilişkin sözleşme imzalamak üzereyiz” diye bildirdi.

Müh. Hasan Azis, “Proje, operasyonel programı yüzde 5 oranında gerektirdiği halde 2020 yılına kadar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim İçin Entegre Planı’nın gerçekleştirilmesine ilişkin Kırcaali Belediyesi Yatırım Programı’nın yüzde 64’ünden fazlasını kapsıyor. Bu projeyle çocuklarımızın eğitim gördüğü ortamı iyileştireceğiz ve bir kez daha eğitimin Kırcaali Belediyesi’nin temel önceliklerinden biri olduğunu göstereceğiz” diye vurguladı.

Kırcaali Belediyesi Stratejik Planlama ve Proje Yönetimi Şube Müdürü Nadejda Tsvetkova, aralık ayının sonunda projenin ara değerlendirilmesi yapıldığını ve Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programı’nın yönetim organı tarafından nihai değerlendirmesi yapılınca da hibe desteği uygulama sözleşmesine geçileceğini açıkladı.

Nadejda Tsvetkova, “En erken Şubat’ın sonunda veya Mart ayının ortasında proje sözleşmesinin imzalanması bekleniyor. Bu olduğunda proje ihale prosedürüne geçilecek ve kamu ihale sözleşmesi duyurusu yapılacak. İhale sözleşmesine itiraz edilmediği halde proje yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce değilse, en geç 2017 yılının sonuna kadar tamamlanması üzere inşaat faaliyetlerine yaz döneminde başlanacak” dedi.

Proje çerçevesinde şehirde bulunan beş eğitim kurumunda genel tamirat yapılması ve enerji verimliliğinin artırılmasına ilişkin faaliyetlerin yanı sıra Mir Anaokulu binasının da restore edilmesi öngörülüyor. Söz konusu okullar 3 660 259 leva kaynak ayrılan Petko Slaveykov Lisesi, 2 726 357 leva kaynak ayrılan Otets Paisiy Lisesi, 4 598 893 leva kaynak ayrılan Hristo Botev Yabancı Dil Lisesi ve Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu’nu bünyesinde barındıran bina ve 1 540 503 leva kaynak ayrılan Peyo Yavorov İlköğretim Okulu’dur. Mir Anaokulu binasının restorasyonuna ilişkin projenin 1 300 000 levaya mal olması öngörülüyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS