Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı yeni ekibini tanıttı

Kırcaali Belediye Başkanı yeni ekibini tanıttı

26 Ocak 2017

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, bu ay atadığı dört yeni yardımcısını basın toplantısıyla tanıttı. Müh. Azis, şu ifadeleri kullandı: ”Uzmanlardan oluşan yeni ekibimde ilçede her bir etnik ve dini topluluk temsil ediliyor. Toplumun bu ekibin üyelerinden büyük beklentileri var ve onların karşılanmasını umuyorum. Yeni Belediye Başkan yardımcıların her biri kendini kanıtlamış profesyoneldir ve ekipte çalışabileceğini göstermiştir”.

Belediye Başkanı, İnşaat ve Mekansal Gelişimden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Katya Mitovska’yı kendini kanıtlamış uzman olarak niteledi. Belediye İdaresi’nde 12 yıl çalışan Müh. Mitovska, 8 yıl Belediye’de başmühendislik yaptı. Mitovska, birçok başarılı projenin gerçekleştirilmesinde yer aldı.

Eğitim, Kültür ve Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Veselina Tihomirova da yöneticilik deneyimine sahiptir. 12 yıldır eğitim alanında çalışan Tihomirova, 4 yıl Ştastie Anaokulu Müdürlüğü görevinde bulundu.

Lülyakovo (İdrizli) Köyü Muhtarlığı görevinde bulunan Mümün Ali, Belediye mülkiyeti ve ekonomik gelişimden sorumlu olacak. Bundan önce 9 yıl muhtarlık yapan Mümün Ali, bir süre kendi kurduğu işinde de çalıştı. Yerleşim yerlerinde mevcut sorunları iyi bilen biridir.

Ekipte yer alan dördüncü Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü’dür. Beş yıl Kırcaali Belediyesi İdari ve Bilgi Hizmetleri Daire Başkanlığı yapan Tuncay Şükrü, bir süre kendi işinde de çalıştı. Tuncay Şükrü, yerel gelirlerden sorumlu olacak.

Kırcaali’de 29 konutta ısı yalıtımı yapacak firmalarla sözleşmeler imzalanması bekleniyo

Müh. Hasan Azis basın toplantısında, “Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Ulusal Program kapsamında Kırcaali’de 29 apartman binasında ücretsiz olarak ısı yalıtımı uygulamaları yapılmasına ilişkin proje kapsamında inşaat ve montaj işlerine ilişkin kamu ihalelerini kazanan firmalarla sözleşme imzalayacağız” diye bildirdi. Belediye Başkanı, hükümetin Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Ulusal Programın finanse edilmesine devam edilmesi kararı aldığını ve programa katılma koşullarından biri olarak 29 apartmanda ısı yalıtımı uygulamaları yapılmasına ilişkin projelerle ilgili Kırcaali Valisi ve Bulgar Kalkınma Bankası arasında da sözleşmeler imzalandığını açıkladı.

Müh. Azis, “Projelerin kapsamındaki inşaat ve montaj işlerini üstlenen firmalarla yapılan sözleşmelerden sonra hava koşulları uygun olduğunda bu toplu konutlarda ısı yalıtımı uygulamaları başlayacak” dedi. Belediye Başkanı, daha 18 apartmanda ısı yalıtımı yapılması için gerekli tüm evrakların hazır olduğunu ve mali kaynaklar mevcut olduğunda programa dahil edileceğini sözlerine ekledi.

Müh. Hasan Azis, toplu konutlarda ısı yalıtımı yapılması konusuyla ilgili siyasi amaçla basında çıkan haberlerin yarattığı tartışmaları da yorumladı.

Belediye Başkanı, “Farklı kurumların temsilcileri olarak bilgi verirken çok dikkat etmeliyiz, çünkü Kırcaali şehrinin histeri yaratan bir politikaya ihtiyacı yok. Kırcaali’nin çeşitli kurum ve teşkilatların tüm temsilcilerinin yapıcı bir politika yürütmesine ihtiyacı var. Biz herkesin Kırcaalilerin çıkarları için çalıştığı böyle yapıcı bir politikadan yanayız ve kurumların belirli bir sürecin durdurulması için fırsat aradığı bir politikaya karşıyız” diye görüşünü aktardı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Vatandaş 2017-01-26 19:33:16
Yıllardır milletin tek beklentisi yolların yenilenmesi umarım önümüzdeki 50 sene içinde gerçekleşir saygılar

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS