Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Ocak 2020
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan yardımcılarının görev alanları belirlendi

Başbakan yardımcılarının görev alanları belirlendi

31 Ocak 2017

Geçici Başbakan Ognyan Gerdjikov, Başbakan yardımcılarının görev alanlarını belirledi. Başbakan, Maliye ve Dışişleri bakanlarının, İstihbarat, Elektronik Yönetim ve Yurt Dışı Bulgarlar ajanslarının faaliyetini bizzat kendisi koordine edecek.

Sosyal Politikalardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı İlko Semerciev, yürütme makamlarının Ekonomi, Enerji, Tarım ve Gıda, Çevre ve Su, Emek ve Sosyal Politika, Eğitim ve Bilim, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm bakanlıklarının faaliyetinin koordinasyonunu üstleniyor. Onun görev alanı kapsamında Metroloji ve Teknik Gözetim, Çocuk Koruma, Borsalar ve Toptan Satış Piyasaları, Özelleştirme ve Özelleştirme Sonrası Kontrol ve Nükleer Düzenleme ajansları bulunuyor. Başbakan Yardımcısı, ayrıca Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Ajansı, Ulusal Mesleki Eğitim ve Öğretim Ajansı, İletişim Düzenleme Komisyonu, Ulusal Telafi Edici Konut Fonu ve Bulgaristan Patent Ofisi ile ilgili faaliyetleri de koordine edecek.

İç Düzen ve Güvenlikten Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Stefan Yanev’in görev alanı kapsamında İçişleri, Adalet, Bölgesel Kalkınma ve İskan, Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme bakanlıkları bulunuyor. Bununla birlikte Yanev, Milli Güvenlik, Teknik İşlemler, Arşivler, Devlet Rezervi ve Savaş Zamanı Stoklar ve Mülteciler ajansları, Devlet Bilgi Güvenliği Komisyonu ve Yolsuzluğu ve Organize Suçları Önleme ve Mücadele Merkezi ile ilgili faaliyetleri de koordine edecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS