Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6518 Lv.
GBP GBP 2.1753 Lv.
TRL TRL 0.4253 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Kasım 2017
HABERLER » Bulgaristan
Avrupa meslek kartı, Bulgaristan’da elektronik yolla çıkarılacak

Avrupa meslek kartı, Bulgaristan’da elektronik yolla çıkarılacak

15 Şubat 2017

Bugün Bakanlar Kurulu’nun onayladığı talimatnamede diğer AB ülkelerinde olduğu gibi Avrupa meslek kartının Bulgaristan’da da elektronik yolla çıkarılması öngörülüyor.


Avrupa meslek kartı, mesleki yeterlilik belgesi sahibi olunduğunu tasdikleyen elektronik bir belgedir. Bu belge uzmanın, işçi kabul eden AB üyesi ülkede hizmet sunmaya ilişkin tüm gerekli koşullara uyduğuna dair garanti veriyor. Avrupa meslek kartı çıkarılmasına ilişkin koşullara uyan meslekler genel hemşirelik, eczacılık (temel eczacılık bilimleri eğitimi), fizyoterapistlik, dağ rehberliği ve emlakçılıktır.

Avrupa Meslek Kartı Çıkarmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Talimatname ’de başvuru koşulları, meslek kartlarının çıkarılması ve onların İç Pazar Bilgi Sistemi aracılığıyla yetkili organlardan alınması için gerekli belgelerin yanı sıra başvuru ücretleri de belirlenmiştir.

Normatif belge ile İç Pazar Bilgi Sistemi’nde iş sürekliliğinin devamının ve başvuruların zamanında işlenmesinin sağlanması amaçlanıyor. İdari işlemler dahi mesleki yeterliliklerin tanınmasına ilişkin işlemlerde karşılaşılan şimdiye kadarki zorluklar aşılacak. İşleme ilişkin giderlerin azaltılmasının yanı sıra başvuru işlem süresi de kısaltılacak.

Mesleki yeterliliklerin karşılıklı olarak tanınmasında ulusal düzeyde koordinatörlük yapacak kurum olarak Bilim ve Eğitim Bakanlığı belirlendi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 4641


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign