Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6691 Lv.
GBP GBP 2.2101 Lv.
TRL TRL 0.4223 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Kasım 2017
HABERLER » Bulgaristan
Başmüftülükten hayırseverlere yardım çağrısı

Başmüftülükten hayırseverlere yardım çağrısı

14 Mart 2017

Silistre şehrinde ikamet eden 39 yaşındaki Turhan Kamilov, 1.derece engellidir. Altı yaşındayken yanlış tedavi sonucunda Turhan’da şiddetli sedef hastalığı (psoriasis) ortaya çıktı. Hastalığın komplikasyonları gencin eklemlerini etkiledi ve psoriatik artrit geliştirdi. Turhan’ın daha ankilozan spondilit (Bechterew hastalığı), büyük eklemlerde ankiloza ve başka hastalıkları var.

Turhan’ın son 9 yılı yatağa bağlı halde geçti. Hekimler, onun tekrar ayağa kalkması için tek çare olarak kalça ve diz eklemlerinin değiştirilmesi üzere bacaklarının 4 kez ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Turhan, başkent Sofya’da bulunan Tokuda Hastanesi’nde 3 kez ameliyat edildi. Mart ayı içinde 4. kez ameliyat olması bekleniyor. Genç adamın sonuncu ameliyatının gerçekleşmesi için ailesi daha 3 bin leva yardıma ihtiyaç duyuyor.

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü Sosyal Hizmetler Birimi, Turhan Kamilov’un dördüncü ameliyatı için gerekli paranın toplanması konusunda hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Turhan’ın tedavisi için yardım etmek isteyenler International Asset Bank’asında Turhan İsmetov Kamilov adına açılan banka hesabına bağışta bulunabilirler.


Yardımlar için İBAN: BG36IABG74595000090601
BIC: IABGBGSF
Turhan İsmetov Kamilov
Başmüftülükten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ortak çabalarla kısa bir sürede 3 bin leva gerekli parayı toplayabileceğimize inanıyoruz. Genç adamın şimdiye kadar gördüğü pahalı tedavilere kıyasla bu sembolik bir miktardır.

Başmüftülük ve Turhan Kamilov’un ailesi adına destekte bulunan herkese şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz”.

Açıklamanın sonunda şu Hadis-i Şerif hatırlatıldı:
Ebû Hüreyre (r.a)'den rivayet edildiğine göre, Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurdu:
" Her kim bir kardeşinin dünyadaki sıkıntıların bir sıkıntısını giderirse, Allah da onun kıyamet günü bir sıkıntısını gideriverir. Her kim bir Müslüman'ın ayıbını örterse, Allah da o kimsenin dünya ve ahirette ayıplarını örter. Kim daralmış bir kimseye kolaylık gösterirse, Allah da o kimseye dünya ve ahirette kolaylıklar gösterir. Kul din kardeşinin yardımında olduğu sürece Allah da o kimsenin devamlı yardımındadır". (Müslim, Sahih, nr.2699)

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1808


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38   e-mail: info@kircaalihaber.com   Webdesign