Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6656 Lv.
GBP GBP 2.2346 Lv.
TRL TRL 0.4331 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
12 Aralık 2017
HABERLER » Bulgaristan
Ulusal Arıcılık Programı projelerine mali destek verilecek

Ulusal Arıcılık Programı projelerine mali destek verilecek

14 Mart 2017

Devlet Tarım Fonu, 27 Mart-7 Nisan 2017 döneminde 2017-2019 Ulusal Arıcılık Programı E-Arıcılık ve Arı Ürünleri Alanında Uygulamalı Araştırma Programlarının Gerçekte Uygulanması İçin Özel Organlarla İşbirliği Yapma Tedbiri kapsamında proje teklif çağrısı yaptı. Projeler, 31 Ekim 2016 tarihinde imzalanan 15 sayılı 2017-2019 Ulusal Arıcılık Programının Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in gereklilikleri doğrultusunda Devlet Tarım Fonu merkez yönetim binasında kabul edilecek.

Programın E-Tedbiri kapsamında üniversitelerin, yüksek eğitim kurumlarının, bilimsel enstitülerin ve bilimsel kuruluşların arıcılık alanında gerçekleştirdiği araştırmalar finanse ediliyor. Tarım Akademisi’nde oluşturulan bir komisyon tarafından pratik uygulama kısmı olumlu not alan proje sahipleri hibe desteği için başvurabilirler.

Proje teklif çağrısı kapsamında iki yönde proje başvurusunda bulunabilir Birincisi, Bulgaristan’da bal arısının üremesini, genetik değişikliklerini ve sağlık durumunu etkileyen çeşitli faktörlerin araştırılmasının yanı sıra kovan sönmesi sendromunun nedenlerinin araştırılması ile ilgilidir. Tedbire yönelik ikinci faaliyet ise Rodop dağlarında bulunan iğne yapraklı ormanlardan elde edilen salgı balının özelliklerinin incelenmesine ilişkin bir faaliyettir.

Programın E-Tedbiri kapsamında gerçekleştirilecek her bir iki faaliyet için 89 785 leva miktarında bütçe ayrılmıştır.

Başvuru formu ve başvuru için gerekli tüm belgeler Devlet Tarım Fonu’nun web sitesinde bulunabilir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1873


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38   e-mail: info@kircaalihaber.com   Webdesign