Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Aralık 2019
HABERLER » Bulgaristan
Üniversitelilere Kamu Kurumlarında Yaz Staj Programı Başvuruları Başlıyor

Üniversitelilere Kamu Kurumlarında Yaz Staj Programı Başvuruları Başlıyor

17 Mart 2017

20 Mart 2017 tarihinde Üniversitelilere Kamu Kurumlarında Yaz Staj Programı, üniversite öğrencilerine yönelik 43 mesleki uzmanlık alanında 1200’ün üzerinde staj pozisyonu açılmasıyla başlayacak.

Program Bulgaristan’da eğitim gören yetenekli üniversitelilerin devlet idaresinin her kademesinde tüm ülkede doludizgin staj yapmalarına imkan sunuyor. Staj programında pratik deneyim, yeni mesleki beceriler ve devlet idaresi hakkında bilgi edinilmesine odaklanılıyor.

En çok sayıda staj pozisyonun açıldığı ilk beş sırada bulunan talebin en büyük olduğu mesleki uzmanlık alanları şunlardır: Ekonomi-432 staj, İdare ve Yönetim-169 staj, Hukuk-138, Mimarlık, İnşaat ve Jeodezi-72 staj, Siyaset Bilimleri ve Sosyal Faaliyetler-28 staj.

En çok staj pozisyonu duyurusunda bulunan idari kurumları arasında Milli Gelirler Ajansı-221, Dışişleri Bakanlığı-56, İstihdam Ajansı-53, Ulusal Sigorta Enstitüsü ve Ulusal Sağlık Sigorta Kasası-43’er ve Filibe Belediyesi 35 stajla ilk beşte bulunuyor.

Başvuru prosedürü tamamen internet ortamında gerçekleştiriliyor. Bunun için http://staj.government.bg portalında kayıt şarttır. Her bir üniversite öğrencisi en fazla beş staj pozisyonuna başvuruda bulunabilir. Pozisyon seçimi nihaidir ve daha sonra değiştirilemez.

İlk eleme turu portal ziyaret edildiğinde ilk staj pozisyonu seçiminde yenilenen on-line testin çözülmesinden ibarettir. Test, öğrencinin eğitim gördüğü mesleki uzmanlık alanı ve başvuruda bulunduğu staj pozisyonuna uygundur. Başvurusu onaylanan üniversiteliler arasından yapılacak nihai seçim mülakat veya başka bir uygun yöntemle yapılacak, yurt dışında eğitim gören üniversitelilerle ise mülakatın telefon, e-mail veya başka bir araçla da yapılması mümkündür.

Başvuru sıralaması ve staj başvuruların onaylanması portal üzerinden on-line gerçekleştirilecek, staj başvurusu onaylanan her bir öğrenci ise kendi profil sayfası üzerinden staja başlayıp başlamayacağını doğrulayabilir. Staj süreleri 10-45 gün arasında değişiyor. Staj eğitimi üniversite öğrencilerin yaz tatili döneminde Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleşecek.

Şimdiye kadar program kapsamında 2500’ün üzerinde üniversiteli ülke çapında staj yaptı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS