Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6646 Lv.
GBP GBP 2.1906 Lv.
TRL TRL 0.4524 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Ekim 2017
HABERLER » Balkanlar
TUNAKAN: BALKAN A.Ş ile Balkanlarda Yatırım İmkanları Aranacak

TUNAKAN: BALKAN A.Ş ile Balkanlarda Yatırım İmkanları Aranacak

15 Nisan 2017

Balkan-Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği’nde (BALKANTÜRKSİAD) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul’un ardından göreve gelen Yönetim Kurulu, yeni dönemdeki projelerini ve çalışma planını kamuoyu ile paylaştı.

Yeni dönemde önceliklerinin BALKANTÜRKSİAD Evi’ni bitirmek olduğunu söyleyen Başkan Berat Tunakan’ın açıkladığı projeler arasında en dikkat çekeni ise Balkan A.Ş oldu. Böylece, BALKANTÜRKSİAD üyesi iş dünyası temsilcilerinin ortaklığı ile kurulacak şirketle Balkanlarda yatırım imkanı olan alanlarda çeşitli atılımlar gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

BALKANTÜRKSİAD Evi’ne kısa bir süre içinde geçeceklerini söyleyen Berat Tunakan, bu dönemde ağırlık verecekleri projelerin başında ise Balkan A.Ş’nin geldiğini söyledi.

Tunakan, “Her üyemizin az çok katkısı ile bir sermaye ortaklığı kuracak ve bu şirketle Balkan coğrafyasında yatırım yapma düşüncemiz var. Daha önceden bu bölgede yatırımları olan üyelerimizin yatırımlarının takipçisi ve destekçisi olacağız ve bunların artmasına yönelik katkı koyacağız. Bütün tabanımıza yayılan ve hatta milyon Euro’larla ifade edilen bir miktar bu şirkette birikecek. Bu biriken meblağ ile bir Balkan ülkesinde üretim yapıp tüm Avrupa’ya ürün satma düşüncemiz var. Hatta oranın yerel şirketleriyle ortaklaşa olarak çok önemli bir imalata gireceğiz” dedi.

“4 ANA HEDEFİMİZ VAR”

Yönetim Kurulu’nun yeni dönem için 4 ana hedef belirlediğini ifade eden Tunakan, “BALKANTÜRKSİAD Evi’mize taşınmak, üyeler arasındaki ilişkiyi gelişterek sinerjiyi artırmak, Balkan ülkeleriyle ilişkileri geliştirerek kalıcı eserler bırakabilmek ve çalışma gruplarını işler hale getirmek yeni dönemdeki en büyük hedeflerimizdir” diye konuştu.

“ÇALIŞMA GRUPLARIMIZ FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK”

Çalışma gruplarının faaliyetlerine de değinen Tunakan sözlerini şöyle noktaladı: “ Çalışma gruplarımız da bu ana hedefler doğrultusunda; üye bilgilendirme toplantıları ile iş geliştirme panelleri, Balkanlarla süregelen sosyo-kültürel ilişkilerimiz kapsamında kalıcı bir eser yapılması, şehrimizdeki ülkemizdeki ve Balkanlardaki üniversiteler ile yakın ilişkiler, teknik ve ticari ziyaretler, fuar ziyaretleri, Kamu-STK ilişkilerinin daha da kuvvetlendirilerek sürdürülmesi, yurtdışı sinerji toplantılarına devam edilmesi, Balkan ülkeleriyle ekonomik ilişkilerin pekiştirilmesi, BALNET network sistem ekiplerinin yeniden yapılandırılması gibi başlıklarda faaliyetlerini sürdürecek.”

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2056


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign