Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6518 Lv.
GBP GBP 2.1753 Lv.
TRL TRL 0.4253 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Kasım 2017
HABERLER » Bulgaristan
İmam hatip öğrencilerine üç günlük seminer verildi

İmam hatip öğrencilerine üç günlük seminer verildi

17 Nisan 2017

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü Eğitim Bölümü, Rusçuk, Şumnu ve Momçilgrad (Mestanlı) şehirlerinde bulunan imam-hatip liselerinde okuyan öğrencilere yönelik 3 günlük seminer düzenledi. Sofya’da 11, 12 ve 13 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşen seminerin amacı ülkede imam-hatip öğrencilerinin genel kültürünün zenginleştirilmesiydi.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Başmüftü Yardımcıları Birali Birali ve Ahmet Hasanov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, Sofya Bölge Müftüsü Mustafa İzbiştali ve Başmüftülük Eğitim Bölüm Başkanı Hüseyin Karamolla da seminere işitark ederek, imam-hatip öğrencileriyle bir araya geldiler. Birali Birali, öğrencilere “Sosyal Medyada Etik Davranış Kuralları” konulu konferans verdi. Öğrenciler, Şumnu Nüvvab İmam-Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Dr. İsmail Cambazov ile de tanışma imkanı buldular. Dr. Cambazov, Sofya’da bulunan tarihi ve kültürel anıtlar hakkında bilgiler verdi.

Öğrenci grubunun programında Başmüftülük, Banya Başı Camii, Aleksander Nevski Kilisesi, Hayvanat Bahçesi, Cumhurbaşkanlığı ve Sofya Yüksek İslam Enstitüsü’nün ziyareti vardı. Ev sahipleri tarafından nazik bir şekilde karşılanan öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı konutunda resmi konuklar olarak ağırlandılar. İmam-hatip öğrencileri, Başmüftülüğü ziyaretleri sırasında her bir bölümün faaliyetleriyle yakından tanıştılar. Sofya’daki Yüksek İslam Enstitüsü’nü de ziyaret eden öğrencilere buradaki hocalardan Dr. Sefer Hasanov, Müslümanların hayatında hedeflerine ilişkin kısa bir konferans verdi. Öğrencilerin başarıyla imam-hatip liselerinden mezun olmaları temennisinde bulunan Dr. Hasanov, yüksek eğitimlerine Yüksek İslam Enstitüsü’nde devam etmeye davet etti.

Seminere katılan öğrenciler, genel kültürünü zenginleştirdiler ve öğretimleri, gelişimleri ve ileride kendilerini gerçekleştirmeleriyle ilgili önemli tavsiyeler aldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1761


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Ordi 2017-04-18 10:38:48
Erkek öğrencileri anladım da kızlar neden imam hatip okuyor ki benim bildiğim kadın imam yok hiçbir yerde.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign