Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6646 Lv.
GBP GBP 2.1906 Lv.
TRL TRL 0.4524 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Ekim 2017
HABERLER » Bulgaristan
Cumhurbaşkanı Radev: Milli Güvenlik Stratejisi’nin güncellenmesi gerekir

Cumhurbaşkanı Radev: Milli Güvenlik Stratejisi’nin güncellenmesi gerekir

30 Mayıs 2017

Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı Milli Güvenlik Danışma Konseyinin gerçekleştirdiği “Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Milli Güvenliği ile İlgili Riskler ve Tehditler ve Milli Güvenliğin Güçlendirilmesine Yönelik Önlemler” konulu toplantısından sonra basına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, “Milli Güvenlik Stratejisi artık bugünkü güvenlik ortamına uygun değildir ve günümüzde karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinebilmesi için stratejinin 2017 yılının sonuna kadar güncellenip geliştirilmesi gerekir” diye kaydetti. Devlet Başkanı, konsey toplantısına katılanların milli güvenliğin yönetimi ve korunmasına ilişkin sistemin ve içerdiği devlet organları ve birimlerin yapısı ve işleyişini düzenleyen yasal düzenlemelerin güncellenmesi ve geliştirilmesi teklifini de desteklediklerini belirtti.

Konsey toplantısında temel önceliğin güvenlik sektöründe yaşanan kadro eksikliğinin tamamlanması, çalışanların motivasyonunun ve prestijinin artırılması ve modernleştirmeye yönelik projelerin hızlandırılması belirlendiği açıklandı. Cumhurbaşkanı Radev, yenilenene kadar mevcut ekipmanların, silahların ve donanımın bakımları yapılmasının yanı sıra güvenlik personelinin niteliklerinin ve eğitiminin artırılmasına yönelik koşullar oluşturulması teklifinin de oybirliğiyle Milli Güvenlik Danışma Konseyi üyeleri tarafından desteklendiğini belirtti.

Konsey toplantısında 20 Haziran’a kadar güvenlik sektörünün entegre gelişimine yönelik perspektiflere ve önümüzdeki 5 yıl içinde kaynakların devlet organları ve birimlerine yapılacak dağılımına ilişkin analiz çalışması yapılması ve önerilerde bulunulması kararı alındığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Radev, güvenlik sektörünün gelişim sürecine Bulgar savunma sanayisinin doludizgin katılımının ve modernizasyon projeleriyle ilgili endüstriyel işbirliği programları kabul edilmesinin önemini belirtti.

Devlet Başkanı, Milli Güvenlik Danışma Konseyi toplantısına katılan herkese toplantıda sorumlu ve yapıcı tutumları ve alınan kararlar için teşekkür etti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1010


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign