Lyaskovo köyü çocuklarından kütüphaneye ilgiCuma, 02 Haziran 2017

Lyaskovo köyü çocuklarından kütüphaneye ilgi Çernooçene'nin (Yeni Pazar) Lyaskovo (Pındıcak) köyünde bulunan Nikola Vaptsarov İlköğretim Okulunun 1-4.sınıf öğrencileri, okul müdürü Seid Ramadan'ın eşliğinde Eğitim ve Bilim Bakanlığının okullarda yürüttüğü "Senin Saatin" projesi kapsamında Çernooçene Probuda 1952 Halk Toplum Merkezi kütüphanesini ziyaret ettiler.

Ziyaretin amacı çocukların kütüphane kullanma kurallarıyla tanışması ve onların kitaplara ve okumaya karşı ilgilerinin artırılmasıydı.

Ziyaret sırasında kütüphane görevlileri çocuklarla ilginç sohbet yaptı.

Çocuklar, farklı kütüphane bölümleri ve onları kullanma kuralları, hangi kitapların evde okumak için alınabileceği, hangilerini kütüphanede yerinde okunabileceği, kitap dizdirme şekli konularında bilgi edindiler.

Bilgisayar odasında ise çocuklar, burada sunulan hizmetler ve internet kullanma imkanı hakkında bilgi aldılar.

Öğretmenler, "Çocukların, kitap okuyan insanlara katılması için bu tür aktiviteler gereklidir. Kütüphanenin yaz aylarında da çocukların ziyaretine açık kalacak olması sevindirici bir şeydir" dediler.

Öğrenme meraklısı olanlar kütüphanede kitap okuyup, ilgi duydukları konularda bilgi edinme ve bilgisayar odasında güvenli bir şekilde internette dolaşma imkanı bulacaklar.


DİĞER HABERLER