Tsvetan Tsvetanov Benkovski’de: GERB Kırcaali ilinin tüm vatandaşlarına elini uzatmıştırPazartesi, 12 Haziran 2017

Tsvetan Tsvetanov Benkovski’de: GERB Kırcaali ilinin tüm vatandaşlarına elini uzatmıştır35 gencin üyelik kartını bizzat kendisinden aldığı Benkovski köyü okumaevinde parti üyeleri ve taraftarları ile düzenlenen görüşmede GERB Partisi Başkan Yardımcısı Tsvetan Tsvetanov şunları paylaştı: "Kırcaali ili vatandaşlarının her birine elimizi her zaman uzatmış haldeyiz. Burada bir aile kurduğumuzu görüyorum. Siz, gençlerimiz yarınlarımızsınız. Sizlerin sayesinde GERB partisinin bir vizyonu, uzun vadeli bir geleceği bulunmaktadır. Birbirinizle irtibata geçmeniz, bölgeniz için çalışmanız ve burada gelişmeniz için siz, gençlere Kırcaali bölge akademisi kuracağız."

Tsvetanov şunları da ilave etti: "Millet meclisi seçimlerinde ulusal ve bölgesel çapta büyük bir mobilizasyon gerçekleştirdik. Bundan dolayı da Parlamentodaki tüm GERB üyeleri Tsveta Karayançeva'nın Millet Meclisi Başkan Yardımcısı olması gerektiğine hemfikirdik. Bu da sizlere olan özel ilgimizin bir işaretidir, zaten valilik de tamamen GERB ekibi tarafından yönetilmekte. Kırcaali'yi bakanlar ziyaret ediyor, sanayi bölge kurulmasına önem veriyoruz, bu ise yatırım ve yeni iş olanakları demektir. Bunlar yerel halkı kalkındırma ve bölgenin ekonomik istikrarına yönelik politikalardır. Tüm belediye teşkilatlarımız ve onların başkanları GERB'in bu başarısında emeği bulunmaktadır. Şu bir gerçektir ki, bizler bölgede HÖH'ün tek alternatifiyiz. DOST değil, bizler statükoya karşıyız. Değişimi taşıyoruz, insanları ayırmıyoruz, tam aksine onları birleştiriyoruz.

Muhalefet ülkemizdeki istikrarı önemsemiyor. Borisov Avrupa'da büyük bir başarıya imza attı, şimdi ise Türkiye'de Erdoğan ile görüşme gerçekleştirecek. Batı Balkanlar'ı dikkatlice izlemeliyiz ve ulusal sorumluluk taşıyan ve vatandaşlarımızın güvencesi için garanti sağlayan tek parti olduğumuzu unutmayalım. Borisov 2 hükümeti istikrarlı bir ülke bırakmıştı, daha sonra geçici hükümet ile bir vakum oluştu. Şimdi de istikrar için mücadele veriyoruz, bunun için ise 4 yıllık tam bir yönetim sürecine ihtiyacımız var. Avrupa başkanlığını, 2019 yılındaki Avrupa Parlamentosu seçimlerini ve Kırcaali ilinde artık bir belediye başkanlığı kazanmamız gereken yerel yönetim seçimlerini başarıyla gerçekleştirmek üzere devletin tüm imkanlarını faaliyete geçireceğiz."

44. Millet Meclisi Başkan Yardımcısı ve GERB Partisi İl Başkanı Tsveta Karayançeva, yerel teşkilata yürekliliğinden, hevesle çalışmalarından ve özellikle yaratıcılık ve beraberliğinden dolayı gençlere teşekkür etti. Karayançeva şunların altını çizdi: "Bazen çalışma hevesinizle, girişimlerinizle ve fikirlerinizle beni şaşırtıyorsunuz. Sizlerin her zaman bir partneri ve arkadaşı olarak kalacağım, çünkü Kırcaalili gençleri tekrar doğup büyüdükleri yerlere dönmesini sağlayacak ekip sizlersiniz."

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve GERB Gençlik Kolları Başkanı Georg Georgiev Benkovski'nin özel konuğu oldu. Konuşmasında kendileri şunları paylaştı: "Sizler farklı özelliklere sahip, farklı topluluklardan ve büyük potansiyele sahip bir genç insanlar bukatisiniz. GERB ise gençlere hem yönetimde, hem de parti teşkilatlarında şans veren bir partidir. Yerel yönetimdeki Jivko Todorov ve Kalin Kamenov, AB parlamentosu en genç üyesi Andrey Novakov ve başkaları bunun iyi bir örneğidir. Gençler yine fikir kaynağıdır ve GERB'in gücü de bundan kaynaklanmaktadır."

Görüşme sonrasında Tsvetanov, partinin ilçe, kadınlar ve gençlik kolları başkanları ile de görüştü.


DİĞER HABERLER