“BULTİŞAD” Ford Otosan’ın Sofya’daki Açılışına KatıldıSalı, 20 Haziran 2017

“BULTİŞAD” Ford Otosan’ın Sofya’daki Açılışına KatıldıTürkiye otomotiv sanayinin önde gelen temsilcilerinden Ford Otosan, geçtiğimiz hafta Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da kamyon satış bayiliği, servis ve yedek parça hizmeti veren bir temsilcilik açtı. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, açılış törenindeki konuşmasında iki ülke arasında kültürel ve toplumsal yakınlığının yanı sıra diğer birçok ortaklık örneği keşfetmeye devam ettiğini belirterek, "Güçlü bir iş birliği yaparak gelecekte nice başarılara birlikte ulaşacağımızdan şüphemiz yoktur" şeklinde konuştu.

Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) Yönetim Kurulu'nun da hazır bulunduğu açılışa; BULTİŞAD BaşkanI Fikret İnce ve DTİK Balkanlar Komitesi Başkan Yardımcısı Edis Emre'nin yanı sıra T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Ticaret Ataşesi Emrah Kazak, Bulgaristan Ulaştırma Bakanlığı ve Sofya Belediye temsilcileri de katıldı.

Ford Truck'un Bulgaristan'daki ortağı olan Bulavto holdingin Genel Müdürü Petar Lefterov da, Sofya'daki ilk bayiliğinden sonra yılsonuna dek Burgaz, Eski Zağara, Varna ve Filibe'de de tesis ağılarını genişleteceklerini belirtti.


DİĞER HABERLER