Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Dünya
“Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi” imzaya açıldı

“Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi” imzaya açıldı

22 Haziran 2017

Ulusal azınlıklar için Avrupa genelinde bir koruma mekanizmasının oluşturulması ve Avrupa’daki dilsel ve kültürel çeşitliliğin güçlendirilmesini amaçlayan girişim ile bir yıl içerisinde girişimi destekleyen en az 1 milyon imzanın toplanması hedefleniyor.

Avrupa Milletleri Federal Birliği’nin (FUEN) öncülüğünde Haziran 2013’te başlatılan ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından 3 Nisan 2017 tarihinde tescil edilen “Azınlıkları Koruma Paketi” başlıklı Avrupa Vatandaşları Girişimi ilk etapta çevrimiçi olarak AB vatandaşlarının imzasına açıldı. Avrupa’da ulusal ve dilsel azınlıklara mensup kişilerin korunmasını iyileştirmeye ve AB’de kültürel ve dilsel çeşitliliği güçlendirmeye çağıran ve Batı Trakya Türk toplumunun da ortaklarından biri olarak destek verdiği girişim çerçevecinde, 2 Nisan 2018’e kadar AB üyesi en az yedi farklı ülkeden girişimi destekleyen 1 milyon imzanın toplanması gerekiyor.

AB üyesi bir ülkede sürekli ikamet eden veya AB üyesi bir devletin vatandaşı olan veyahut da her iki koşulu birden taşıyan herkes Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi’ne imzalarıyla destek verebiliyor. Girişim hakkında ayrıntılı bilgelerin yer aldığı www.minority-safepack.eu adresindeki ana sayfada yer alan “İmzala” tuşuna basılmak suretiyle resmi dilekçe sistemine ulaşılıyor ve burada vatandaşı olunan veya ikamet edilen AB üyesi ülkeye ait ilgili forma kişisel bilgilerin girilmesi suretiyle girişim için çevrimiçi (online) olarak imza atılıyor. Yanı sıra formların çıktısı alınarak elle doldurulduktan ve imzalandıktan sonra girişimin yürütülmesinde sorumlu Vatandaşlar Komitesi’ne normal posta ile iletilmesi de mümkün. Böylelikle, Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi’ni hem çevrimiçi olarak hem de basılı kağıt formları kullanarak desteklemek mümkün.

Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi – 1 Milyon İmza Kampanyası’nın ana sayfası:
www.minority-safepack.eu

Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi ile ilgili Avrupa Komisyonu’nun internet sayfası:
https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/index.do?lang=en

Basılı kağıt formların ulaştırılması gereken posta adresi ise şöyle:
Citizens’ Committee of the “Minority SafePack Initiative”
c/o Federal Union of European Nationalities (FUEN)
Schiffbrücke 41
D-24939 Flensburg
Almanya

FUEN’nin konuya ilişkin basın açıklaması ve ayrıntılı bilgi için:
https://www.fuen.org/tr/haberler/single/article/the-minority-safepack-initiative-is-now-available-for-online-signatures/

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS