Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Bahar Palova, Kırcaali Rotary Kulübü Dönem Başkanlığı görevini devraldı

Bahar Palova, Kırcaali Rotary Kulübü Dönem Başkanlığı görevini devraldı

27 Haziran 2017

Bahar Palova, Kırcaali Rotary Kulübünün başına geçti. Kırcaali Otel Kompleksinde düzenlenen devir teslim töreninde Sebahattin Gökçe başkanlık kolyesini Palova’ya teslim etti. 16 yıldır Rotary Kulübü üyesi olan Palova, bir yıl boyunca Kırcaali Rotary Kulübünün başkanlığını yapacak. Devir teslim töreninde Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis de hazır bulundu.

Kırcaali Rotary Kulübü, Rotaryact ve İnteract kulüplerinin üyelerine hitaben kısa konuşmasında Başkan Palova, başkanlığı dönemindeki öncelikleri hakkında bilgi verdi. Palova, “Birinci öncelik, kulübün kaynaşması ve sevincin de, acının da paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştürülmesi. Toplumda bir örnek olabilmemiz için sadece dostluk yeterli değil” diye altını çizdi. Palova, çocuklarda görülen spinal deformitelerle mücadele ve şehirde bulunan bir anaokulunda su arıtma sistemine ilişkin iki projeye destek istedi. Kulübün itibarına gelince Palova, Smolyan (Paşmaklı) Rotary Kulünün yaptığı gibi projelere büyük katkılarda bulunan üyelerin “Paul Harris Fellow” rozetleri ile ödüllendirilmesini önerdi.

Yeni Dönem Başkanı, “Sürekliliğe bel bağlıyorum. Benden önceki başkanların elde ettikleri başarıları genişleteceğim” diye altını çizdi.

Önceki Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Sebahattin Gökçe, yaptığı konuşmada geçen Rotary yılının son derece yararlı geçtiğini kaydetti. Rotary International'ın kuruluşunun 100.yıldönümü ve Kırcaali Rotary Kulübünün kuruluşunun 20.yıldönümünün damga vurduğunu belirten Gökçe, tüm dünyadan binlerce Rotary üyesinin katıldığı Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Atlanta kentinde yapılan Uluslararası Rotary Konvansiyonu’na Kırcaali Rotary Kulübü temsilcisinin de katıldığını belirtti. Yurt içinden dostlarla birlikte Uluslararası Rotary Konvansiyonu’nda Bulgaristan’ı temsil ettiklerini ifade etti. Kırcaali Rotary Kulübü eski Başkanı, kulübün kuruluşunun 20.yıldönümü dolayısıyla düzenlenen birçok kutlama etkinliklerinin toplumda geniş yankı uyandırdığını kaydetti. Ülkede Rotary hareketinin itibarının güçlenmesi için Kırcaali’de yapılan ulusal seminerden yarar elde edildiğinin altını çizen Gökçe, uluslararası projeler üzerinde de durdu. Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü ile ortaklaşa olarak “Bir Köprüde Biz Olalım” sloganı altında yürütülen projeyi belirten Gökçe, “Yapılan her şeyi anlatamam, ama candan yürekten çalıştım” dedi.

Rotaryact ve İnteract kulüplerinin yeni dönem başkanları da görevi devraldılar. Genç Rotaryenler, Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında hastane binasının boyasının yenilenmesi ve gıda ürünleri toplama ve ihtiyaç sahibi kişilere dağıtma gibi girişimlerde bulunduklarını anımsattılar.

Kırcaali Rotary Kulübü Dönem Başkanı görevinden dolayı Bahar Palova’yı tebrik eden Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, eski Başkan Sebahattin Gökçe ile iyi çalıştıklarını ve Palova ile de aynı şekilde çalışacaklarına dair ümidini dile getirdi. Belediye Başkanı, “Benim şahsımda projeler konusunda umut verici bir ortağınız olduğunu bilin” dedi.

Kırcaali Otets Paisiy Lisesi bando takımı, Kültür Evi ve Birleşik Çocuk Kompleksi’nin (ODK) çatısı altındaki amatör sanatçı gruplarında yer alan çocuklar gösteriler sunarak, ortak projeler yürüttükleri genç Rotaryenleri selamladılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS