Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan Yahudileri Örgütü Şalom ve Merkez Yahudi Konseyi Müslümanlara yapılan saldırıyı kınadı

Bulgaristan Yahudileri Örgütü Şalom ve Merkez Yahudi Konseyi Müslümanlara yapılan saldırıyı kınadı

30 Haziran 2017

Bulgaristan Yahudileri Örgütü Şalom ve Merkez Yahudi Konseyi Deklarasyonu:

“Vicdan özgürlüğü, düşünce özgürlüğü ve din seçimi ve dini veya ateist görüşler dokunulmazdır. Devlet, farklı dinlere inananların yanı sıra dini inanca sahip ve dini inanca sahip olmayanlar arasında tahammüllülüğün ve saygının sürdürülmesini desteklemektedir”.

Bulgaristan Anayasası, 37. Madde, 1.Fıkra

Bulgaristan Yahudileri Örgütü Şalom ve Merkez Yahudi Konseyi, başkent Sofya’da bir süpermarket önünde gerçekleştirilen Başmüftü Yardımcısı Birali Birali’nin eşi ve çocuklarına karşı barbarca saldırıyı şiddetle kınıyor.

Birali Birali’nin tüm ailesine yaşadıkları stres ve fiziksel acıyı paylaştığımızı ifade ederek, derin bir duyarlılık içinde desteğimizi sunmaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.
Bununla birlikte güvenlik organlarının suçluları yakalamak için elinden geleni yapacağına ve suçluların işledikleri bu suçtan dolayı hak ettikleri cezayı çekeceklerine inanıyoruz.

Bulgaristan, bir hukuk devletidir ve farklı dinlerin özgürce uygulanması ülkemizin anayasasında garanti edilmektedir. Ve bunun teminat her şeyden önce siyasetçileri, devlet çalışanlarını, kolluk görevlilerini ve yargı görevlilerini Bulgaristan vatandaşlarının bu hak ve özgürlüklerine uymak ve gözetmekle yükümlü kılmaktadır.

Devlet kanunlarına uyulması gerekir, bireylerin özel hayatı ve güvenliği kolluk organları tarafından garanti edilmelidir, yargı organları ise kanunu tamamen uygulamalıdır.

Bu eylemi şiddetle kınayarak bir kez daha yabancı düşmanlığı ve hoşgörüsüzlüğe dayalı eylemlere karşı tahammülsüzlük çağrısı yapıyoruz. Tüm toplumu ve özellikle de siyasetçileri ve devlet adamlarını nefret söylemleri ve etnik ve dini tahammülsüzlük aşılamaktan kaynaklanan eylemlere yoğun dikkat göstermeye çağırıyoruz.

Bulgaristan Yahudileri Örgütü Şalom ve Merkez Yahudi Konseyi Başkanları Dr. Aleksandar Oskar ve Sofia Cohen

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS