Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
AP, Mariya Gabriel’i Dijital Ekonomi ve Dijital Toplumdan Sorumlu AB Komiseri seçti

AP, Mariya Gabriel’i Dijital Ekonomi ve Dijital Toplumdan Sorumlu AB Komiseri seçti

05 Temmuz 2017

Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu, dünkü oturumunda Bulgaristan’ın AB Komiserliğine aday gösterdiği AP Milletvekili Mariya Gabriel’i Dijital Ekonomi ve Dijital Toplumdan Sorumlu AB Komiseri seçti.

Gizli yapılan oylamada AP milletvekilleri Avrupa Halk Partisi Grubu üyesi olan Mariya Gabriel’i 517 kabul, 77 ret ve 89 ret oyu ile AB Komiseri seçtiler. Oylamaya ilişkin işlem bir dakikadan az sürdü, tartışma yoktu.

Oylama sonucunun bildirildiği mektubun hafta sonuna kadar AB Konseyine gönderilmesi, şimdiye kadar AP Milletvekili olan Gabriel’in ise gelecek Çarşamba AB komiserleri oturumundan önce bu göreve gelmesi bekleniyor.

Gabriel, AB Parlamentosu tarafından 21 Haziran’da dinlendi, olumlu geri bildirimler alındı. Tüm grupların koordinatörleri Temmuz ayında yapılacak AB Parlamentosu Genel Kurulunda AB Komiserliğine adaylığının desteklenmesini tavsiye ettikleri bir mektup imzaladılar.

Mariya Gabriel’in AB Komiserliğine adaylığına ilişkin oylamadan önce AP milletvekilleri, 30 Haziran 2017 tarihinde vefat eden AB’nin ilk Başkanı olan Simone Veil’in anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS