Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Vali Çanev, Serta International Holding Yönetim Kurulu Başkanı’nı makamında kabul etti

Vali Çanev, Serta International Holding Yönetim Kurulu Başkanı’nı makamında kabul etti

05 Temmuz 2017

Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Kırcaali’yi ziyaret eden Serta International Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ksavie Mazhorel’i makamında kabul etti. Şehrin ekonomik yapısını belirleyen işletmelerin biri olan hidrolik ürünler üretilen Pnevmatika Serta Fabrikası bu holdinge aittir. Şu anda şirketin çalışanları 610 kişidir. Şirket sürekli üretim kapasitesini artırmakta, kısa bir süre sonra ise yeni bir üretim sahasına sahip olması bekleniyor.

Vali, devlet idaresi ve şirket yönetimi arasında iyi bir etkileşim olduğunu ve Pnevmatika Serta Şirketinin Kırcaali’nin ekonomik gelişimi açısından kilit rol oynadığının altını çizdi. Çanev, Fransa’dan gelen konuğuna ikili eğitim kapsamında Vasil Levski Meslek Lisesi ve Kaptan Petko Voyvoda Elektronik- Elektrik Teknolojisi Lisesi öğrencilerinin fabrikada görecekleri eğitim ile ilgili bilgi verdi. Vali, “Bu Kırcaali için pilot bir eğitim modelidir ve gerçekleştirilmesi için aktif olarak arabuluculuk yaptık. Bu eğitim modelinin iyi sonuçlar vermesini ve Batı Avrupa ülkelerinde uygulandığı gibi sürdürülebilirlik kazanmasını umuyorum” dedi.

Yapılan görüşmede şirketin yurt dışına stajyer göndermeye hazır olduğunu kaydeden Pnevmatika Serta Şirketi İcra Müdürü Vılço Petkov ve finans yöneticisi Krasimir Paskalev de hazır bulundular. Şirket yöneticileri, personel yetersizliği sorununun endüstride birçok alanda ciddi olduğunu ve ikili eğitimin sorunun üstesinden gelinmesi için iyi bir seçenek olduğunu belirttiler.

Temaslar kapsamında Kırcaali Valisi, Kırcaali’de uçak pistine yakın bölgede Sanayi Bölgesi oluşturulmasına ilişkin projeyi tanıttı. Ekonomi Bakanı’nın onayını alan bu projenin hayata geçirilmesi bölgede yatırım ortamı üzerinde olumlu etkisi olacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS