Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Vali Çanev, emniyet ve güvenlik birimi yöneticileriyle görüştü

Vali Çanev, emniyet ve güvenlik birimi yöneticileriyle görüştü

06 Temmuz 2017

5 Temmuz Polis Günü dolayısıyla Kırcaali Valisi Nikola Çanev, İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerin ve milli güvenlik alanındaki kurumların bölgedeki yöneticilerini görüşmeye davet etti. Gayri resmi görüşmede Vali onlara devlet idaresi ile yapılan iyi etkileşim, elde edilen yüksek başarılar ve kamu düzeninin ve vatandaşların can güvenliğinin korunması için sarf ettikleri çabalardan dolayı teşekkür etti.

Görüşmede Kırcaali İlçe Emniyet Müdürü Başmüfettiş Şteryo Milçev, Yangın Güvenliği ve Nüfus Savunma Bölge Müdürü Komiser Sergey Zaimov, Devlet Milli Güvenlik Ajansı Kırcaali Bölge Müdürü Georgi Angelov ve Kırcaali 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Müh. Elena Paskaleva hazır bulundular.

Yapılan temaslarda ilde durum, vatandaşların can güvenliğine ve altyapıya yönelik potansiyel riskler, dünya çapında terörist tehditler ve sığınmacı baskısı sorunu, kriz durumlarının üstesinden gelinmesi için kurumlara personel ve maddi donanım sağlanması ve başka konular ele alındı. Kırcaali’de yaz aylarında trafik yoğunluğu, Makas-Nimfeya (Yanıkköy) Sınır Kapısında trafik, yangınlara ve sellere karşı önlemler ve telefon dolandırıcılarının aktifleşmesi üzerinde duruldu.

Görüşmeye katılan kurum yöneticileri, “Şimdiye kadar ülkemiz uluslararası terör saldırılarına hedef olmadı, fakat pür dikkat olmamız lazım” diyerek, görüş birliği içinde olduklarını gösterdiler. Kırcaali Valisi, devletin emniyet ve güvenlik birimi çalışanlarının profesyonelliğine bel bağladığını ve kesinlikle İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerde çalışanların çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve motivasyonlarının artırılması için gerekeni yaptığını söyledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS