Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardinolu emekliler, Sabahattin Ali’nin heykeline çiçek koydular

Ardinolu emekliler, Sabahattin Ali’nin heykeline çiçek koydular

10 Temmuz 2017

Ardino’dan (Eğridere) bir grup emekli Edirne, Lüleburgaz ve Kırklareli güzergahında Türkiye’yi ziyaret etti. İki günlük gezi Ardino Emekliler Kulübü tarafından Ardino Belediyesinin mali desteğiyle düzenlendi. Belediye Başkanı Resmi Murat, yaşlılara Türkiye’nin bazı tarihi ve kültürel yerlerini görme arzusunu yerine getirmeleri için bir taşıma aracı sağladı.

İki günlük gezi esnasında çok güzel izlenimler edinildi. Dünyaca ünlü şair, yazar, çevirmen ve gazeteci Sabahattin Ali’nin doğumunun 110. yılı münasebetiyle gezi programı Kırklareli’nde başladı. Burada 1907 yılında Ardino’da dünyaya gelen Sabahattin Ali’nin adını taşıyan bir park bulunuyor. Ardino grubu, Kırklareli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğünde Başuzman Varol Şen ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı Birsen Meriç tarafından karşılandı. Emekliler, şehrin merkezinde bulunan Sabahattin Ali’nin anıtı önüne çelenk koydular, anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Ardino Emekliler Kulübü Başkanı Güner Mümün, Ardino halkının sıcak selamlarını iletti. Mümün, “Burada olduğumuz için mutluyuz. Bu gezi, kültür girişimlerine daima açık olan Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından bizim için bir hediyedir” diye kaydetti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı Birsen Meriç, Kırklareli’nde bu yıl 27. Sabahattin Ali Kültür Günleri düzenlendiğini ve böylece şehrin Sabahattin Ali’ye dair hafızanın canlı tutulduğu bir yer haline geldiğini belirtti. Birsen Meriç, bu yıl Sabahattin Ali’nin doğumunun 110. yılı münasebetiyle 2010 yılında Kırcaalili heykeltıraş Ziyaddin Nuriev tarafından Sabahattin Ali Parkı önünde kurulan büstünün iki yanına çam fidanları dikildiğini kaydetti. Birsen Meriç, “Bu çam fidanlarının büyüyerek, kardeş olan Ardino ve Kırklareli arasında kardeşliğin, dostluğun ve kurulan gönül köprüsünün sembolü olacağını umuyoruz” dedi.

Ardino Emekliler Kulübü üyeleri adına kulüp Başkanı Güner Mümün, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat’a gezinin gerçekleştirilmesi için verdiği destekten dolayı içten teşekkürlerini sundu. Ayrıca Olmena 06 Şirketi sahibi ve otobüs şoförü Faik Şakir’e sağladığı rahat ve güvenli yolculuk için teşekkür etti.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS