Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Borisov ve Yıldırım, enerji alanında ikili işbirliğini görüştü

Borisov ve Yıldırım, enerji alanında ikili işbirliğini görüştü

10 Temmuz 2017

İstanbul’da düzenlenen 22.Dünya Petrol Kongresi kapsamında görüşen Bulgaristan ve Türkiye başbakanları Boyko Borisov ve Binali Yıldırım, Balkanlar’da ve Avrupa’da bulunan daha çok ülkeyi kapsayacak doğalgaz iletim altyapısının geliştirilmesinin Avrupa’da daha büyük enerji güvenliğini garanti edeceği konusunda iki ülkenin ortak bir anlayışa sahip olduğu görüşünde birleştiler. İki Başbakan, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki iyi siyasi ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra coğrafi konum itibariyle de enerji kaynaklarının transit geçişi için enerji alanında ikili işbirliğinin önemini belirttiler.

Başbakan Borisov, Bulgaristan ve Türkiye arasında doğalgaz bağlantısı kurulmasının bu yönde ileriye doğru atılacak büyük bir adım olacağını kaydetti. Bulgaristan’ın Güney Gaz Koridoru projesini desteklediğinin altını çizen Borisov, “Güney Gaz Koridorunun inşasında kilit rol oynayan taraflardan biri Türkiye’dir. Bizler projeyi desteklediğimizi beyan ediyoruz ve onun hayata geçirilmesi için aktif çalışmalar yürüteceğiz” diye kaydetti.

Bu görüşmeden önce Borisov ve Yıldırım, 22.Dünya Petrol Kongresi’nin gerçekleştiği binada gayrı resmi olarak görüştüler. Görüşmede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da yer aldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS