Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Vali Çanev, EVN Bulgaristan Şirketi yöneticileriyle görüştü

Vali Çanev, EVN Bulgaristan Şirketi yöneticileriyle görüştü

12 Temmuz 2017

Kırcaali Valisi Nikola Çanev, makamında EVN Bulgaristan Şirketi Bölge Yöneticisi Robert Dick ve EVN Yönetim Kurulu Üyeleri Kalina Trifonova ve Kostadin Veliçkov ile görüştü. EVN temsilcileri, Kırcaali Valisi’ne şirketin yatırım projeleri ve ürün portföyünün genişlemesi ve hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesine yönelik şirketin politikası hakkında bilgi verdiler.

Avusturya şirketi, 2005 yılında Bulgaristan pazarına girdi ve elektrik üretiminden dağıtımına kadar geniş bir faaliyet gerçekleştiriyor. Şirket Güney Bulgaristan’da 2200 yardımcıya ve 1,5 milyon aboneye sahiptir. Son 12 yıl içinde EVN Bulgaristan Şirketi, 1,5 milyardan fazla yatırım gerçekleştirdi. Şirket yöneticileri, “Kısa bir süre önce EVN Dağıtım Şirketi, satış ve elektrik tedariki yapan kuruluşlardan ayırt edilmesi için „ER YUG“ olarak yeni bir logoya sahip oldu” diye izah ettiler. Temaslar sırasında şirketin Kırcaali’de elektrik şebekesini modernize etmeye ve tüketicilerle bağlantıyı kolaylaştırmaya yönelik çabaları ele alındı. 2017 yılında yeni elektrik hatları ve trafolar inşaatı, elektrik iletimi güvenliğinin artırılması, teknik kayıpların azaltılması ve sayaçların uzaktan okunmasına ilişkin sistemin tamamlanması için 6,4 milyon leva değerinde yatırım yapılması planlanıyor. Kırcaali ilinde abonelerin sayaçlarının yüzde 30’u artık uzaktan okunuyor. Küçük yerleşim yerlerinde bulunan sayaçların okunmasına yönelik daha etkili bir organizasyon yapıldı.

Kırcaali Valisi, şebekenin gelişimi ve hizmetlerin iyileştirilmesi için yapılanlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şirketin iş dünyası ile diyaloguna ve şirketin müşteri kabul etme sürelerine dikkat çekti. Enerji piyasasının liberalleşmesinin abonelere yönelik koşulların kolaylaştırılması ve fiyatların düzenlenmesi yönünde atılan bir adım olduğunun altını çizen Çanev, bizde elektrik enerjisinin yüzde 50’sinden fazlasının serbest piyasada satıldığını ve EVN Şirketinin faaliyet gösterdiği bölgede bu oranın yüzde 75 olduğunu ve 100 bin aboneyi kapsadığını belirtti. Vali ve EVN yöneticileri, toplum açısından önemli projelere destek için ortaklık yapma konusunda anlaştılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS