Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Enihan Baba Türbesi’nde dua programı yapıldı

Enihan Baba Türbesi’nde dua programı yapıldı

18 Temmuz 2017

Haskovo (Hasköy) Bölge Müftülüğü, 16 Temmuz 2017 Pazar günü Smolyan (Paşmaklı) iline bağlı Banite İlçesi’nde bulunan Enihan Baba türbesi yanında mevlit ve dua programı gerçekleştirdi. Programa Banite İlçesi’nden Haskovo şehrine göç etmiş binlerce kişi katıldı.

Programda Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli ve ev sahibi konumundaki Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi hazır bulundular.

Mevlit ve dua programını icra eden Haskovo’da görevli imamlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti sundular, Hz. Muhammed' in (SAV) hayatının anlatıldığı ve Peygamberimizin övüldüğü Mevlidi Şerif’i ve ilahiler okudular.

Programa katılan binlerce kişiye hitap eden Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, vaaz ve nasihatte bulundu. Başmüftü, çocukların dini eğitim almasının ihtiyaç olmasından dolayı onların kötü alışkanlıklardan korunduğu ve şahsiyetlerinin oluştuğu bir merkez olan camilerde düzenlenen yaz Kuran kurslarına gönderilmesinin gerekliliği üzerinde durdu. Dr. Hacı, “Ancak bu şekilde çocuklar kötü ortamlardan ve yanlış yola düşmekten korunabilirler” dedi.

Program Başmüftü’nün yaptığı dua ile son buldu.

Daha sonra programa katılan herkese kurban olarak kesilen 85 adet koyun ve sığır eti ile hazırlanan kurban yemeği ikram edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS