Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
BulgariaSat-1 uydusu Ağustos’ta yayına başlayacak

BulgariaSat-1 uydusu Ağustos’ta yayına başlayacak

19 Temmuz 2017

Ülkedeki en büyük TV operatörü Bulsatkom Şirketi ve ona bağlı olan Bulgaria Sat Şirketi tarafından uzaya fırlatılan ilk Bulgar yerdurağan haberleşme uydusunun devreye sokulması için hazırlıklar hızla devam ediyor. Bulsatkom tarafından yapılan açıklamada uydunun tüm sistemlerinin normal bir şekilde çalıştığı bildirildi.

Şirket, Ağustos ayının başında uydu üzerinden TV yayını yapmaya başlamayı planlıyor. Bu uydu ile Balkanlar’da ve başka Avrupa bölgelerinde evlere doğrudan TV ve başka iletişim hizmetleri sağlanacak. Uydu, 1800 MHz’lik 4G LTE ağı için uygundur.

TV ve başka iletişim hizmetlerinden başka BulgariaSat-1 uydusu, deprem, fırtına, sel gibi doğal afetler neticesinde meydana gelen acil durumlarda karasal hatlarda arıza oluştuğunda da kullanılabilecek.

BulgariaSat-1 uydusu projesine iştirak eden şirketlerin ortakları ABD İthalat İhracat Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Deutsche Bank, Citibank, Raiffeisenbank ve Cibank gibi dünyada önde gelen finans kuruluşlarıdır.

Uydunun başarıyla uzaya fırlatılması Bulgaristan’ın dünya basınında yer almasına neden oldu. Öyle ki, Bulgaristan’ın adı dünya çapında yayınlanan 370’ten fazla haberde geçti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS