Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Polisler, protesto eylemlerine hazırlanıyor

Polisler, protesto eylemlerine hazırlanıyor

19 Temmuz 2017

İçişleri Bakanlığı (MVR) görevlileri düşük maaşları protesto etmek için protesto gösterilerine başladılar. Başkentte polislerin dün gerçekleştirdiği ikinci eylemden sonra ülkenin başka büyük şehirlerinde de birçok yürüyüşler düzenleniyor.

Polisler 20 Temmuz’da Varna’da, 25 Temmuz’da Dobriç’te (Hacıoğlu Pazarcık), 27 Temmuz’da Gotse Delçev’de protesto gösterileri yapacaklar. Protestolara Burgaz, Blagoevgrad (Yukarı Cuma), Pernik gibi başka büyük şehirlerin yanı sıra daha küçük yerleşim yerlerinde devam edilmesi öngörülüyor.

Başkentte dün MVR binası yakınında bulunan Sveti Sedmochislenitsi Kilisesi bahçesinde yapılan protesto eylemine yüzlerce MVR görevlisi katıldı. MVR Çalışanları Sendikası Federasyonu Başkan Yardımcısı İliya Kuzmanov, polislerin 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle maaşlarının minimum yüzde 15 oranında artırılmasını istediklerini kaydetti.

5 Temmuz’da polislerin ulusal protestosundan sonra çeşitli bölgelerde bir dizi protestolar düzenleniyor. Hatırlatmak gerekirse, 5 Temmuz Polis Günü’nde Halk Meclisi önünde bulunan Kurtarıcı Çar Anıtı önünde bir araya gelen polisler, protesto gösterisi yaptılar.

O zaman da MVR görevlileri düşük maaşlarını protesto ettiler. Polis üniforması sorununa odaklanıldı. Polisler, görevlerinin sürekli artmasına rağmen maaşların artırılmadığını belirttiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS