Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Arda nehri ile Spoluka köyü arasındaki yol çok kötü durumda

Arda nehri ile Spoluka köyü arasındaki yol çok kötü durumda

02 Ağustos 2017

Ardino’nun (Eğridere) Rusalsko (Hotaşlı) köyü muhtarı İsmet Mustafa, “Yıl Altyapısı Ajansı tarafından harcanan çabalara rağmen ulusal karayolu şebekesinin bir parçası olan Kobilyane (Maşkılı)-Spoluka (Olacak) yolunun Spoluka-Arda nehri arasındaki 22 kilometrelik kesimi hala çok kötü durumda” diye uyarıda bulundu.

Rusalsko muhtarı, ulusal yolun büyük bir kısmında asfalt kaplamanın kalktığını ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan birçok delik oluştuğunu belirtti. İsmet Mustafa, “Bu yol bölge halkının il merkezi Kırcaali ve ilin diğer yerleşim yerleriyle tek bağlantı kurduğu yoldur. Yolun temel standart gereksinimlerini karşılaması için acil onarım ve yenileme çalışmaları yapılması zaruri hale gelmiştir” diye kaydetti.

Muhtar, Karayolları Kırcaali İl Müdürlüğü yönetiminin Rusalko Muhtarlığına bağlı Spoluka köyüne uzanan yolun onarım çalışmalarının nihai olarak tamamlanmasına yönelik gerekeni yapacağını umuyor.

Hatırlatmak gerekirse, Haziran ayında Ardino İlçesi’nde köy sakinleri ve muhtarlar Kırcaali’den Ardino’ya uzanan ana yolun Çubrika (Dallıca) köyü yanındaki kesimini trafiğe kapattılar. Protesto gösterisinin nedeni nüfusu 5 bin kişiye yakın olan 9 yerleşim yeri halkı tarafından kullanılan Spoluka-Arda nehri arasındaki 22 kilometrelik yol kesiminde büyük delikler oluşmasıdır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS